6 ay önce SOL firmasının İnternet +TV hizmeti için yeni sözleşme yaptım. Hizmet aktive olduktan sonra internet hizmetini kusursuz kullandığım halde, TV Plus hizmetini sürekli kesilme ve takılmalar sebebi ile kullanamadım.Tam 15 gün süreyle , 5 kere saha ekibi gelip uğraştı olmadı.Bende SOL müşteri hizmetierini aradım sadece tv hizmetini iptal etmek istediğimi belirttim .Bana iptal edebileceğimi ama 270TL cayma bedeli çıkacağını belirttiler.Bunun üzerine “ayıplı hizmetin cayma bedeli olmaksızın iptali vede sadece tv plus hizmetine ait o güne kadar alınan ücretin iadesi ” için tüketici hakem heyetine başvurdum.Tam 5 ay sonra (bu arada ben tv hizmetini hiç kullanamadım) tüketici hakem heyeti uyuşmazlık miktarının tam olarak tespit edilemediği için kendilerinin yetkisiz olduğu kararına vardı.Artık okuduklarını anlayacak kapsitelerimi yok yoksa pandemi diye iyice salmışlar mı bilemiyorum.İncelemek isteyenler için kararın kopyasının yer aldığı link:
https://hizliresim.com/dk7Wtx
Şimdi ben Tüketici Mahkemesinde baştan yeni bir davamı açmalıyım yoksa THH’nin kararına itiraz eden bir dava mı açmalımıyım? Veyahut arabulucuya mı gitmem daha mı iyi olur?Yardımcı olacak herkese şimdiden sonsuz teşekkürler.