hayırlı geceleriniz olsun cümleten benim bir sorunum var ama net cevabı siz avukat abiler, ablalar verir diye sizleri rahatsız ettim.

ben güvenlik görevlisiyim. biz 5 yılda bir kimlik yenileme yapmaktayız.

bir tane hagb kararım var 5 yıl suç işlememe

birde Ankara bölge adliye mahkemesi 9.ceza dairesinde bekleyen davam var. (sanalda yaptığım haberden dolayı iftiradan) yerel mahkeme 10 ay hapis vermiş ve bunuda 6 bin TL'ye cevirmiş, ama şu anda istinafta. bu 2'side katalog suçlar değil (özel güvenlik kımlık kartı alabilmek için katalog suçlardan bir yıl ve üstü gecen ceza olmaması lazım)

bölge mahkemesinden gelen karar bu şekilde gelirse kimlik iptaline neden olur mu ? yanı bir davadan mı 1 yılı geçmeyecek yoksa toplam davalarının yılımı bir yılı geçmeyecek ?

hagb 2023 11 ayında 5 yıllık sürem doluyor ve düşecek, bu bölge idare mahkeme kararları ortalama kaç yılda sonuçlanıyor. bölge idare mahkemesi kararı hagb kararı bitmeden çıkarsa işimden olucam. Lütfen tecrübeniz ve bilginizi benimle paylaşın

istinaf mahkemesindeki dosya başka bir dairedeydi, yetkisizlik verilmiş ve Ankara bölge adliye mahkemesini 9 ceza dairesine gönderilmiş 05.11.2020 tarihinde