Merhaba

İkamet ettiğim binaya Turkcell Superonline Fiber altyapısı geldi.
Bende daha hızlı internet kullanmak için Başvuru yaptım. Fakat başvurum başka bir oparöte olan borcumdan dolayı onaylanmadı.

Borcum görünen operatör TTnet 2015 yılında icralık oldum ve icra takibi başlattı firma. İcra takibine itiraz ettim. (Detayları uzun daha önce bunun için konu açmıştım.)
TTnet benim itirazıma karşı dava açmadı. Fakat e-devlet üzerinden sorgulama yaptığımda borcum hala görünmekte.

Buna istinaden

Ttnet ile olan alacak verecek uyuşmazlığım Turkcell Superonline ı neden ilgilendiriyor,
Borç ve alacak bilgileri sadece iligili firmada değil midir. Her isteyen kimin hangi firmaya borcu var görebiliyor mu.
Borç alacak abonelik bilgileri kişisel veri olarak değerlendirilir mi. Ttnet bunları benim iznim olmadan nasıl paylaşabilmekte.

Anladığım kadarıyla bu iki firma anlaşmışlar(başka firmalarda olabilir) Superonline ın verdiği cevapta diğer operatörlere olan mobil hat, internet, sabit telefon borcundan dolayı başka operatörden iligili hizmetleri alamayacağımı söylediler.

Bu durumun bir yasal dayanağı var mıdır. Firmalar kenedi aralarında böyle bir kara liste oluşturup hizmet vermeyebilir mi.

Kvkk yasalarına göre veri sorumlusu firmaya başvuru yapıp gelen cevaba göre şikayet oluşturabiliyorum.
Bu tarz bir başvuru yapan oldu mu. Notere gitsem hazır bir şablon var mı.

Btk ya, rekabet kurumuna internet üzerinden başvurularımı da yaptım.

Çok soru sordum kusura bakmayın. Firmaların Türkiye Cumhuriyeti yasalarından kendilerini üstün görmeleri, Yasaların etrafından dolanmaya çalışmaları çok rahatsız ediyor beni.
Bundan sonra zaten Turkcell Superonline ömür boyu bedava dese hizmet almam onlardan.