Merhabalar, ben 2016 yılında ilkokula başlayacak oğlum için iş yerine yakın bir özel okul belirledim , okul yönetimi ile görüşmeler sonucu 9800 TL peşin eğitim bedeli üzerinden anlaştık parayı peşin yatırdım ve tarafıma Tahsilat makbuzu ve kayıt kabul belgesi düzenlendi. sonrasında bu okul OHAL den kapatıldı ve 4 yıldır yatırdığım bu parayı almak için uğraşıyorum. çıkan KHK ları takip ettim ve zamanında Mal Müdürlüğüne elimdeki tahsilat makbuzu ve kayıt kabul belgesinin bir fotokopisi ekli dilekçemle paranın iadesi için müracaat ettim.
Sonrasında çıkan 679 sayılı KHK ile bu tür müteakip dönemler için ödenen eğitim ücretlerinin sıraya tabi olmadan ödeneceği belirlendi. Bu kararnameye istinaden 4 yılda 15 kadar başvuruda bulundum . tarafıma verilen geçiştirme cevaplarda çalışmalar sürüyor. siz Milli Emlak İnceleme komisyonuna müracaat edil gibi cevapların gereğini yaptım başvurulması gereken her yere başvurdum. Her halde benden hakkımı arıyorum diye sıkıldılar Valilik OHAL büro Müdürlüğü en son gelen cevapta İnceleme komisyonun okulda herhangi borç veya alcağa dair bir kayıta ulaşamadığından bahisle , parayı ödediğime dair sunmuş olduğum tahsilat makbuzu ve kayıt kabul belgesinin paranın iadesi için yeterli kanaati uyandırmadığından yapılacak bir işlem yok dedi ve kestirip attı.
Hakkım olan parayı almak için mücadele etmeyi bırakmayacağım ancak Öğrenmek istediğim üzerinde okulun arması , logosu, adresi ne için düzenlendiği, ödenen paranın meblağı , düzenleyen muhasebe yetkilisinin adı soy adı da yazan Tarihi sıra numarası bulunan Tahsilat Makbuzu hukuki olarak kabul edilmek zorunda mı? yani bu tahsilat makbuzunu ve kayıt kabul belgesini kabul etmeme imkanları varmı? bu konuda ne yapabilirim. yardımcı olanlar için şimdiden teşekkür ederim.