+ Konuyu Yanıtla
1 den 7´e kadar toplam 7 ileti bulundu.
    Nerede
    Pekin
    İletiler
    563
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Cimer Üzerinden Şikayet ve Prof Özel Muayene Ücreti Alması Hakkında

Arkadaşlar olayı kısaca anlatayım, babamı psikiyatra götürdük dr verdiği ilaçlar kendisine ağır geldi diyaliz hastası olduğu için vücudu kaldırmadı ve deliryum durumuna girdi psikiyatr dr bize tıp fakültesine kaldırın bizim hastanemizde diyaliz yok dedi acil olarak tıp fakültesi hastanesine kaldırdık olaylar bundan sonra başladı 1 resimde benim cimere yazdığım şikayet var, 2 resimde tıp fakültesinin verdiği cevap,

Tıp fakültesi olayı tamamen saptırarak abartarak farklı yönlere çekerek yorumlamış, ben deliryum durumuna girdiğini yine dr lardan öğrendim ayrıca normal yani ücretsiz odada 4-5 gün kadar kaldık özel oda istememizin nedeni geceleri çok kötü oluyordu yanın da yatan hasta rahatsız oluyordu bizde o yüzden özel oda istedik, prof hastanede bize hiç bakmadı özel muayenesine gidin ce siz gecen 4-5 günü boş verin artık ben ilgileneceğim dedi yani o parayı almasa asla gelmeyecekti, hoş parayı aldı yine ilgilenmedi, artık yoğun bakımlık oldu yoğun bakıma alacağız dediğinde kabul etmedim ve bana kağıt imzalatmaya çalıştılar bende kağıda tedaviden memnun kalmadık dr verdiği ilaçlar kötü geldi ayrıca bizden para alınca hastaya baktı onun öncesinde hiç gelemdi ilgilenmedi diye yazdım, acil çıkmamamız lazım diye imzaladım bu seferde işleme almadılar bizi yine tuttular çünkü kağıdı imzalayıp verdiğim dr şaşırdı ve bana dışarı çık dedi dışarı çıktıktan 10 dk sonra hocamız sizinle görüşecek yolda geliyor bekleyin dedi kabul etmedim ve çıktık çok şükür hemen başka hastaneye gittik acil diyalize aldılar ve 1-2 gün sonra babam toparladı,

1-Hastanenin bu verdiği cevaba bir şey yapabiliriyim ne yapmamı önerirsiniz, çünkü tamamen kendilerini koruyucu tutucu şekilde cevaplar vermişler,
    2-Hem tıp fakültesinde hoca olup hemde hastane dışında özel muayahane açakarak prof nasıl hasta bakabiliyor böyle bir kanun yetki varmı arkadaşlar eğer bakamazsa maliyeye de şikayet etmeyi düşünüyorum. Cimer den şikayet ettiğimde sağlık bakanlığına sağlık bakanlığı da yök sev etmiş yök te tıp fakültesinden cevap istemiş gelen cevap da bu,

Resim 1

https://hizliresim.com/EeEJzc

Resim 2

https://hizliresim.com/m2WbQZ

Hukuki NET Güncel Haber

Cimer Üzerinden Şikayet ve Prof Özel Muayene Ücreti Alması Hakkında konulu yargıtay kararı ara
    Cimer Üzerinden Şikayet ve Prof Özel Muayene Ücreti Alması Hakkında konulu hukuk haber
    Dünya, caddelerde amaçsızca dolaşanların, meyhanelerde kavga edenlerin, lüks kafelerde birbirlerine gösteriş yapanların, boş sohbetlerle ömürlerini tüketenlerin, mallarıyla övünenlerin, cimri ve bencil tutkularının esiri olanların, hayatlarını boş amaçlara adayanların sandığı gibi gerçekte var olan, mutlak bir yer değildir. Sadece bir algılar bütünü, bir hayaldir,

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Cimer Üzerinden Şikayet ve Prof Özel Muayene Ücreti Alması Hakkında

1)Onlar da kendi görüşlerini yazmışlar kendilerince.Buna yapılabilecek bir şey yok.2)Doktorları ilgilendiren 'Tam Gün Yasası' adında bir yasa vardı.Yıllar içinde onlarca kez değişti, kısmen iptal edildi vs.Son hali ve uygulanması nasıl belirsiz.Biraz yasanın yasa uygulayıcısı tarafından yorumlanmasına bağlı bir durum.Ama bu şekilde çalışan baya doktor var, gerekli şartları sağladığında(çalışma saatleri, döner sermaye kesintileri vs.) sıkıntı olmuyor.Eğer sizden görevlerini yapmak için muayenehaneye gelmenizi talep etmişlerse bu yanlıştır.Ancak bunu ispat etmeniz gerekir.O zaman bakanlık soruşturma açabilir.Harici iddialarınız dışında elinizde bir şey yoksa bir şey çıkması pek mümkün değil.Esenlikle..

Nerede
    Pekin
    İletiler
    563
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Cimer Üzerinden Şikayet ve Prof Özel Muayene Ücreti Alması Hakkında

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    1)Onlar da kendi görüşlerini yazmışlar kendilerince.Buna yapılabilecek bir şey yok.2)Doktorları ilgilendiren 'Tam Gün Yasası' adında bir yasa vardı.Yıllar içinde onlarca kez değişti, kısmen iptal edildi vs.Son hali ve uygulanması nasıl belirsiz.Biraz yasanın yasa uygulayıcısı tarafından yorumlanmasına bağlı bir durum.Ama bu şekilde çalışan baya doktor var, gerekli şartları sağladığında(çalışma saatleri, döner sermaye kesintileri vs.) sıkıntı olmuyor.Eğer sizden görevlerini yapmak için muayenehaneye gelmenizi talep etmişlerse bu yanlıştır.Ancak bunu ispat etmeniz gerekir.O zaman bakanlık soruşturma açabilir.Harici iddialarınız dışında elinizde bir şey yoksa bir şey çıkması pek mümkün değil.Esenlikle..
    Cevabınız için teşekkür ederim engin bey, şöyle düşünüyorum bu yazdıkları savunmayı yine cimer üzerinden kibarca itiraz etsem olaylar böyle olmadı bu şekilde oldu, bunlardan bahsedilmemiş gibisinden, çünkü ilk şikâyetim de hiç bunlardan bahsetmemişler,

Ayrıca prof özel muayenesine gittiğimize dair slip belgesi var yoğun bakıma alın diye önce benim imzaladığım onun imzasının olmadığı boş kağıt var ayrıca normal oda da kaldığımızı gösterir oda kartı da var bunları cimere şikâyet ederken etke eklemiştim zaten, ama cimer in bile bir şey yapmadığını görünce pek umadım kalmadı çünkü şu an dokunulmaz gibi bir şeyler,
    Dünya, caddelerde amaçsızca dolaşanların, meyhanelerde kavga edenlerin, lüks kafelerde birbirlerine gösteriş yapanların, boş sohbetlerle ömürlerini tüketenlerin, mallarıyla övünenlerin, cimri ve bencil tutkularının esiri olanların, hayatlarını boş amaçlara adayanların sandığı gibi gerçekte var olan, mutlak bir yer değildir. Sadece bir algılar bütünü, bir hayaldir,

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Profesorun muayenehanesine ücretli muayene için gittiğinizi ıspatlamanızın size nasıl bir faydası olur bilemedim, sonuçta özel muayene açmak ve orada hasta kontrolu yapmak yasak değil. Cimer şikayetinizi ilgilisine iletmekte aracı kurum, itiraz edecekseniz cimer uzerinden değil , haklılığınızı ıspatlayan delillerle dava açabilirsiniz ancak.Anlattıklarınıza bakınca , ben bile düşündüm ne kadar çok mudahale etmişsiniz personele diye.Normal oda ve normal olmayan oda tanımı ile neyi kasteddiğinizi de anlayamadım ama siz talep ettiyseniz tek kişilik özel bir odada kalmayı, onun adı özel odadır.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    4.437
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Olayın tarafı olduğunuz için konuya duygusal yaklaşıyorsunuz.
    Ancak sizin başvurunuz ve verilen cevaba bakıldığında hastanede bir kusur görünmüyor, tam tersine siz hatalı davranmışsınız.
    Yazdıklarım "hukuki tavsiye" değil, "hukuki bilgi"dir.

Bu hukuki bilgilerin, mevzuat veya içtihat değişikliği nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirebileceğini, sizin hukuki probleminize bire bir uymayabileceğini unutmayın. Hukuki sorununuz hakkında en doğru danışmanlığı vekalet vereceğiniz avukattan alabilirsiniz. İnternetten veya başka yerlerden öğrendikleriniz ile yürüteceğiniz hukuki işlemlerde hak kaybına uğrayabilirsiniz.

Av. Yusuf Selçuk ATEŞKAN - www.ateskanhukuk.com

Nerede
    Pekin
    İletiler
    563
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın @ Erdoğan Kırcalı,

Normal oda ile özel oda ile kast ettiğim şey, hastaneye yatış yaptığımızda ücretsiz 2 kişilik oda da 4-5 gün kadar kaldık bu oda ücretsiz, daha sonrasında ise tek kişilik yani özel oda istedik savunularında öyle bir yazmışlar ki sanki sürekli orada kaldık hep ayrıcalık istemişiniz gibi yazmışlar,

Sayın @ Av.Yusuf Selçuk Ateşkan,

Prof ile hastenede hiç görüşemedik bakmadı bile bize, hastanede bakması için hastane dışındaki özel muayenesine gitmek zorundaymışız bizde daha iyi bir tedavi yapar ve bizimle ilgilenir diye bu şekilde yaptık bu şekilde yaptığımız halde bile ilgilenmedi, ve tedavisi sürekli kötüye gitti artık yoğun bakımlık olunca bizde yoğun bakımı kabul etmedik ve başka hastaneye kaldırdık başka hastanede doğru tedavi sonucu 2 günde kendisine geldi ve normal yaşantısına döndü,

Nerede
    istanbul
    İletiler
    130
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Robinson_Crusoe rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Arkadaşlar olayı kısaca anlatayım, babamı psikiyatra götürdük dr verdiği ilaçlar kendisine ağır geldi diyaliz hastası olduğu için vücudu kaldırmadı ve deliryum durumuna girdi psikiyatr dr bize tıp fakültesine kaldırın bizim hastanemizde diyaliz yok dedi acil olarak tıp fakültesi hastanesine kaldırdık olaylar bundan sonra başladı 1 resimde benim cimere yazdığım şikayet var, 2 resimde tıp fakültesinin verdiği cevap,

Tıp fakültesi olayı tamamen saptırarak abartarak farklı yönlere çekerek yorumlamış, ben deliryum durumuna girdiğini yine dr lardan öğrendim ayrıca normal yani ücretsiz odada 4-5 gün kadar kaldık özel oda istememizin nedeni geceleri çok kötü oluyordu yanın da yatan hasta rahatsız oluyordu bizde o yüzden özel oda istedik, prof hastanede bize hiç bakmadı özel muayenesine gidin ce siz gecen 4-5 günü boş verin artık ben ilgileneceğim dedi yani o parayı almasa asla gelmeyecekti, hoş parayı aldı yine ilgilenmedi, artık yoğun bakımlık oldu yoğun bakıma alacağız dediğinde kabul etmedim ve bana kağıt imzalatmaya çalıştılar bende kağıda tedaviden memnun kalmadık dr verdiği ilaçlar kötü geldi ayrıca bizden para alınca hastaya baktı onun öncesinde hiç gelemdi ilgilenmedi diye yazdım, acil çıkmamamız lazım diye imzaladım bu seferde işleme almadılar bizi yine tuttular çünkü kağıdı imzalayıp verdiğim dr şaşırdı ve bana dışarı çık dedi dışarı çıktıktan 10 dk sonra hocamız sizinle görüşecek yolda geliyor bekleyin dedi kabul etmedim ve çıktık çok şükür hemen başka hastaneye gittik acil diyalize aldılar ve 1-2 gün sonra babam toparladı,

1-Hastanenin bu verdiği cevaba bir şey yapabiliriyim ne yapmamı önerirsiniz, çünkü tamamen kendilerini koruyucu tutucu şekilde cevaplar vermişler,
    2-Hem tıp fakültesinde hoca olup hemde hastane dışında özel muayahane açakarak prof nasıl hasta bakabiliyor böyle bir kanun yetki varmı arkadaşlar eğer bakamazsa maliyeye de şikayet etmeyi düşünüyorum. Cimer den şikayet ettiğimde sağlık bakanlığına sağlık bakanlığı da yök sev etmiş yök te tıp fakültesinden cevap istemiş gelen cevap da bu,

Resim 1

https://hizliresim.com/EeEJzc

Resim 2

https://hizliresim.com/m2WbQZ

Öncelikle çok geçmiş olsun
    doktorlar veya hemşireler devlet hastanesi dışında
    Extradan çalışablirler muayene hane açabilirler mevzuatta bunun yeri var
    Yani doktoru veya hemşireyi devlet hastanesi dışında çalışıyor diye şikayetçi olamazsın

Sizin konunuz da şikayetçi olacağınız tek bir durum var
    Babanızın kullanmaması gereken ilaçları o gün babanıza vermişler dediğinize göre ve
    babanız ilaçları aldıktan sonra fenalaşınca
    Babanızı diyalize bağlamışlar diyorsunuz buraya kadar her şeyi anlatmışsınız fakat
    En önemli gerekli bilgileri anlatmamışsınız

1.
    Babam fenalaştı diyorsunuz nasıl bir fenalaşma nefes mi alamadı
    titrememi geldi agzından sumu geldi kustumu gözlerimi karardı yeremi düştü
    fenalaşme durumu nedir tam olarak ki Doktor dedi ki diyalize alınması gerekiyor ?

2.
    Babanız fenalaşınca acil kan testi yapıldı mı ?

3.
    Babanızı diyalize aldıklarında diyalize bağlar bağlamaz kan testi yapıldı mı ?

4.
    Babanız diyalizden çıkmadan hemen önce kan testi yapıldı mı ?

------------------------------------------------------------------

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: