Merhaba
Tarafıma 4 kişi tarafından bir belediye paylaşımına yorum yaparken provokatif çakallar kelimeleri yüzünden kamu davası açıldı. Önce arabulucuya gitti. Ben kabul ettim karşıdaki 4 kişi ve avukat kabul etmedi.dava basit usülde görüldü. Hakim gerekçeli kararında
Suçtan zarar görme ihtimaline binaen müştekilerin cmk 237 ve devamında kamu davasına katılmalarına,avukatın katılanların vekili olarak duruşmalara katılmasına.
Her ne kadar kamu davası açılmış olsada sanık paylaşımı kaba hitap olmasına rağmen katılanların onur şeref ve saygınlığını rencide edici boyutta olmayıp ağır eleştiri niteliğinde olup hakaret suçu oluşmadığından cmk 223/2a maddesine göre beraatine
Kabule göre yargılamanın masraflarının kamuya bırakılmasına karar verildi.
Karşı taraf itiraz etti. Şimdi 1 ay sonra dava duruşması olacak. Ben sanık olarak davetli değilim.
Karar hagb e çevilebilirmi. Savunmam halen geçerli sanırım. Tekrar savunma talep edilmedi.hagb a çevrilirse masarflar yine kamuya bırakılırmı? Fikrimolan varmıdır.
Ortaya söylenen sözden pay çıkaran parti fanatikleri ile uğraşmak hele hele hakaret kabul edilmeyecek bir konuda vakit kaybı .