Merhabalar, çok karşılaşılan bir dava çeşidi değil, bir sorum olacaktı.
Davacının evi, davalının arsasına bitişik şekilde yapılmış. İmar Planı Yönetmeliği nizam çekme kurallarına uygunluk yok. Nasıl ruhsat alınmış bilmiyorum. Davacının evinin dışına yalıtım yapılması için iskele kurulması gerekiyor, fakat bu iskelenin kurulması içinde zorunlu olarak davalının arsasına girilmesi gerekiyor. Davalılar, daha önceden davacının arazisinden geçmek üzere kendilerine su hattı geçirme izni vermediğini ve su hattını başka yollardan geçirdiklerini, kendilerinden güzelce izin almak yerine kavga yolunu seçtiklerini, kendilerine söylemeden direkt olarak muhtar ve kolluk kuvvetini çağırdıklarını, bu sebeple dış yalıtım için iskele kurulmasına izin vermediklerini beyan ediyorlar.
1- Burada davacının kötü niyeti üzerinden savunma yapılabilir mi, Yargıtay kararı olan varsa atabilir mi?
2- Birde bu davanın içinde savunma olarak, davacının yapısının davalının arazisine taşkın olma ihtimaline binaen bilirkişi raporu istenip, taşkınlık var ise aynı davada davacıdan ecrimisil talep edilebilir mi?(usul ekonomisi gözetilerek) Teşekkürler.

Sent from my CPH1931 using Hukuki NET mobile app