Merhabalar saygı değer forum üyeleri, hukukçu arkadaşlar ve büyüklerim.

Sorunum şudur;
Türktelekom firmasından aldığım internet 20.12.2019 Tarihinde nedenini bilmediğim bir sebepten internetim kesildi ve sonrasında sorunun sadece benim değil tüm mahalle genelinde olduğunu öğrendim yani yaklaşık 50-60 ev de internet yok ve bu gün itibariyle (11.01.2021) hala internetim bağlanmış değildir defalarca genel merkezi aradım aldığım cevap hep şu oldu " ekiplerimiz çalışıyor çalışma bitince bilgilendirileceksiniz " ilçe şube müdürlüğüne gittiğimde ise genel arıza olduğunu söylediler benim isteğim üzere ekibi aradılar fakat sahada çalışma yapan ekip telefonu açmadı sonrasında ne zaman gelecek diye sorduğumda bana "En geç 08.01.2021 tarihinde sorununuz çözülmüş olur dediler" benim anladığım kendi aralarında bir denetimsizlik var ve insanları sadece oyalıyorlar oysaki 3 hafta boyunca çözülmeyecek ne gibi bir sorun olmuş olabilir . Benim sorum şu ben bu firmaya dava açsam maddi manevi ne sonuç alırım ve ortalama ne kadar tazminat alırım çünkü ben uzaktan eğitimle üniversite okuyorum derslere giremiyorum ve kendi çabalarımla internet üzerinden iş yaparak az çok para kazanıyorum bu sebeplerden dolayı dava açmak istiyorum konuyla ilgili beni aydınlatırsanız çok sevinirim herkese sağlıklı mutlu günler dilerim saygılarımla.