Öncelikle suçsa fake hesaptan yapıldı ve bir ay geçti üzerinden suçsa ne kadar sürede gelirdi bilgi cünkü profili resimli olan bir hakaret suçu bile bir arkadaşa 8 ayda ulaşmış
Konudan bahsedeyim cevaplarsanız beklerim şimdi ben instagramda itiraf sayfaları olur ya o tarzdan bi sayfada yardım için paylaşım yaptırdım tabletim kırık maddi yardım edecek birisi varmıdır diye ve ordan birisi ulaştı ama ulaşan adam maddi yardım için degilde tamir için ulaştı zaten kendisi tamirciydi sadece tablet resmi istedi bende attım fakat o an yaptıgım bi hatadan gidip internetten buldugum 2 resmi attım adam aşagıdan yukarıdan resmini istedi ve yalancı bunları netten buldun dedi dolandırıcı dedi devamıda hakaret falan filan sonrada engelledi aramızda herhangi bir para geçişi olmadı zaten adamda bana yazarken maddi yardım amacıyla yazmadı tamir amacıyla yazdı ama sayfada bizzat maddi yardım için yazım vardı adam itirafa yazmış ordanda sayfa yöneticisine söylemiş yazımı sildirmişti zaten sayfadaki paylaşımı ss alsa sayfa ismi var benlik bişey yok belki sayfaya aramda geçen yazıyu istemişmidir bilemem ama dedigim gibi adamla aramda herhangi bir geçiş olmadı ama teşebbüsünde suç oldugunu gördüm ama burda teşebbüs varmı onuda çözemedim cünkü olaganüstü bir yalan olması lazımmış kaldıki bu olayda olaganüstü bir yalan yok üstüne üstlük yani şikayet için gelinse bile evde o dakika kırıj tabletim vardı demeyecegim ne malum sadece bir kişiden duyduğum şikayet olursa ev araması telefon aramasu olur konusu biraz gerdi beni yani bu kadar basit şüphe üzerine öyle bişey yapılırmıki 200 tl lik mesele için onuda tam çözemedim hesap fake idi bu arada ve olayın üstünden yaklaşık 1 ay geçti tereddüt içindeyim bilginiz varsa aydınlatırmısınız

Ha bide sonraıs var ben cok tereddüte düşünce adamı aradım bizzat abi şikayet ettinmi cidden diye yani bir bakıma numaramıda ifşa etmiş oldum instagramım fakeydi cünkü adamla konuşunca önce biraz bişey demedi kızdı dolandırıcı falan filan diye sonlarda işte bidaha oralarda görmeyeyim ben oralarda cok dolaşıyorum hatta cok uzatırsan cidden şikayet edecem dedi yani şikayet etmiş adam neden böyle konuşsunki dimi numaramıda almışken giderdi numaramıda verirdi pat diye bulurlardı
Üstüne bi kere daha dün dayanamayıp aradıgımda ise adam sana birdaha yapmassan şikayet etmeyecem demedimmi diye sertçe dedi bende yapmadım zaten hesabı sildim falan dedim anlattım sonrada teli üstüme kapadı tekrar aradıgımdada direk kapadıYani şikayet etmiş olan adam bence şikayet ettim derdi 3 sefer aramada neden çekinsin ki kaldıki şikayet etmiş olsa cidden uğraşmış olsa numaramıda gider verirdi diye düşünüyorum hazır eline geçmişken
Öncelikle bu dolandırıcılıkmıdır sonrasındana şikayet etmişmidir kafam karışık