Ankara ostimde yapılacak olan galericiler sitesi inşaatından B müteahitinden 72 nolu dükkanı sözleşme ile satın aldım... 150.000 peşinat 5 ay da 10 bin 10 bin ödedim 22 ay daha ödemem var... Sözleşmede herşey detaylı yazıyor....
Sonradan öğreniyorum ki B müteahiti A müteahit firmasının taşeronuymuş temel atma, alt yapı seviyesine getirilmesi için b firmasına iş verilmiş aralarında barter usulü sözleşme var.... Bu sözleşme feshedilmeden ben dükkanı B müteahidinden alıyorum sonradan a firması b firmasını aradan çıkartıp işe el koyuyor ben parayı verdiğim müteahitle yaptığım görüşmede üst a firmasıyla anlaşmazlık olduğu arada rüşvetlerin döndüğü rantın döndüğü buna karşı çıktığım için beni feshettiler mahkemeliğiz diyor.... Ben a firması sahibiyle görüştüğümde sözleşmemi gösterip sizler aranızda sorun yaşamıssınız bu beni ilgilendirmez benim dükkanımı verin diyorum ama bana kimden aldıysan ona git deniliyor...
Öğrenmek istediklerim:
1... ben a firmasını dava edip dükkanımı isteme hakkım varmıdır...
2.. b müteahidin imzaladığı senet ve sözleşme de şirketinin kaşesi ve kendi imzası var oğlu şirket sicilinde müdür görünüyor ben haciz ve icra işlemi başlatırsam oğlunun adına olan arabaya, vs haciz koyabilirmiyim yoksa haciz uygulanacak mallar şirket adına mı olması gerekiyor.... Zahmet edip detaylı bilgilendireceklere şimdiden teşekkür ederim....