Trend ve Sinyaller
Fiyat, Dönüşüm Hattı ve Temel Hat, sinyalleri daha hızlı ve daha sık tanımlamak için kullanılır. Fiyatlar bulutun üzerinde ve bulut yeşil olduğunda yükseliş sinyallerinin güçlendiğini hatırlamak önemlidir. Fiyatlar bulutun altında olduğunda ve bulut kırmızı olduğunda düşüş sinyalleri güçlenir. Diğer bir deyişle, yükseliş sinyalleri daha büyük trend yükseldiğinde (yeşil bulutun üzerindeki fiyatlar) tercih edilirken, daha büyük trend düştüğünde (fiyatlar kırmızı bulutun altında) düşüş sinyalleri tercih edilir. Bu, daha büyük trend yönünde ticaret yapmanın özüdür. Uzun vadeli bir düşüş trendi içinde kısa vadeli yükseliş sinyalleri veya uzun vadeli bir yükseliş trendi içinde kısa vadeli düşüş sinyalleri gibi mevcut eğilime karşı olan sinyaller daha zayıf kabul edilir.

Dönüşüm Baz Hattı Sinyalleri
Grafik 4, Kimberly Clark'ın (KMB forex signals ) yükseliş trendi içinde iki yükseliş sinyali ürettiğini gösteriyor. Birincisi, hisse senedi bulutun üzerinde işlem gördüğü ve bulut yeşil olduğu için trend yükseldi. Dönüşüm Çizgisi, kurulumu etkinleştirmek için Haziran sonunda birkaç gün için Taban Çizgisinin altına indi. Temmuz ayında Dönüşüm Hattı Temel Çizginin üzerine geri döndüğünde yükseliş eğilimi sinyali tetiklendi. İkinci sinyal, stok bulut desteğine doğru ilerlerken ortaya çıktı. Dönüşüm Hattı, kurulumu etkinleştirmek için Eylül ayında Temel Hattın altına taşındı. Dönüşüm Hattı Ekim ayında Baz Çizgisinin üzerine çıktığında bir başka yükseliş geçiş sinyali tetiklendi. Bazen fiyat tablosunda tam Dönüşüm Çizgisi ve Taban Çizgisi seviyelerini belirlemek zordur. Referans için, bu numaralar her Sharpchart'ın sol üst köşesinde görüntülenir. 8 Ocak kapanış tarihi itibariyle Dönüşüm Hattı 62.62 (mavi) ve Taban Hattı 63.71 (kırmızı) idi.

Grafik 5, AT & T'nin ( free forex signals T) düşüş trendi içinde düşüş sinyali ürettiğini gösteriyor. İlk olarak, hisse senedi bulutun altında işlem görürken ve bulut kırmızıyken trend düştü. Ağustos ayında yana doğru sıçramanın ardından, Dönüşüm Hattı kurulumu etkinleştirmek için Temel Hattın üzerine taşındı. Bu, 15 Eylül'de bir düşüş sinyali tetiklemek için Dönüşüm Hattı Temel Çizgisinin altına geri döndüğü için uzun sürmedi.

Fiyat Baz Hattı Sinyalleri
Grafik 6, Disney'in yükseliş trendi içinde iki yükseliş sinyali ürettiğini gösteriyor. Yeşil bulutun üzerinde hisse senedi ticareti ile fiyatlar, kurulumu etkinleştirmek için Temel Hattın (kırmızı) altına indi. Bu hareket, daha büyük bir yükseliş trendi içinde kısa vadeli bir aşırı satım durumunu temsil etti. Geri çekilme, fiyatlar yükseliş sinyalini tetiklemek için Baz Çizgisinin üzerine çıktığında sona erdi.

Grafik 6 - Ichimoku Bulutu

Grafik 7, DR Horton'un (DHI) düşüş trendi içinde iki düşüş sinyali ürettiğini gösteriyor. Kırmızı bulutun altındaki hisse senedi ticareti ile fiyatlar, kurulumu etkinleştirmek için Baz Çizgisinin (kırmızı) üzerine sıçradı. Bu hareket, daha büyük bir düşüş trendi içinde kısa vadeli aşırı alım durumu yarattı. Sıçrama, fiyatlar düşüş sinyalini tetiklemek için Baz Çizgisinin altına düştüğünde sona erdi.

Sinyal Özeti
Bu makale, Ichimoku Bulutu grafiklerinden elde edilen dört yükseliş ve dört düşüş sinyalini içeriyor. Trend takip eden sinyaller buluta odaklanırken, momentum sinyalleri Dönüş ve Temel Hatlara odaklanır. Genel olarak, bulutun üzerindeki veya altındaki hareketler genel eğilimi tanımlar. Bu eğilim içinde, trend inip çıktıkça bulut renk değiştirir. Trend belirlendikten sonra, Dönüşüm Hattı ve Temel Hat, sinyal üretimi için MACD'ye benzer şekilde hareket eder. Ve son olarak, Temel Hattın üzerindeki veya altındaki basit fiyat hareketleri sinyal üretmek için kullanılabilir.

Boğa İşaretleri:

Fiyat bulutun üzerinde hareket ediyor ( free forex trading signals trend)
Bulut kırmızıdan yeşile dönüyor (trend içinde gelgit akışı)
Fiyat Taban Çizgisinin Üzerinde Hareket Eder (momentum)
Dönüşüm Çizgisi Taban Çizgisinin (momentum) üzerine hareket ediyor
Ayı Sinyalleri:

Fiyat bulutun altında hareket ediyor (trend)
Bulut yeşilden kırmızıya dönüyor (trend içinde gelgit akışı)
Fiyat Taban Çizgisinin Altına Hareket Ediyor (momentum)
Dönüşüm Çizgisi Taban Çizgisinin altına hareket ediyor ( https://www.freeforex-signals.com/ momentum)
Sonuç
Ichimoku Bulutu, net sinyaller üretmek için tasarlanmış kapsamlı bir göstergedir. Chartistler, ilk önce bulutu kullanarak trendi belirleyebilirler. Trend belirlendikten sonra, fiyat grafiği, Dönüşüm Hattı ve Baz Hattı kullanılarak uygun sinyaller belirlenebilir. Klasik sinyal, Temel Çizgiyi geçmek için Dönüşüm Hattını aramaktır. Bu sinyal etkili olabilirken, güçlü bir trendde nadir de olabilir. Taban Çizgisini (hatta Dönüşüm Çizgisini) geçmek için fiyat arayarak daha fazla sinyal bulunabilir.