Emekli ikramiyesi faiz
Babam 23 sene 4 ay ptt kurumunda dağıtıcı olarak çalıştı atılan bir iftira sonucu ceza dosyası sahtecilik ama cezaevi tahliye kağıdında görevi ihmal ve suistimal yazan suçtan 2 sene ağır ceza aldı 1991 infaz yasasından yaralanarak 1997 yılında 4 ay 24 gün cezaevinde yattı tahliye olduktan sonra geri kalan 20 ayını özel sektörde sgklı olarak çalışarak 2001 yılında emekli sandığından emekli oldu ancak emekli ikramiyesini alamadı sgk kurumuna yazılı başvuruda bulunduk bize ödenmez ancak mahkeme kararıyla tekrar değerlendirilir yazısı gönderildi bizde 2016 yılı sonunda ankara 14 bölge idare mahkemesine dava açtık ancak mahkeme talebimizi ret yönünde karar verdi karar üzerine itiraz dilekçemizi yazıp gönderdik 11 idare dava dairesinde 19,04,2018 tarihinde kabul edildi mahkeme idareye başvuru tarihinden itibaren hesaplanacak yasal ile ödenmesine karar verdi. kuruma yazılı dilekçe ile müracaat ettim.bana 01/07/2001 tarihinden itibaren ikramiye hesaplaması yapılarak 7/4 derecesinden 23 tam yılıma 6,024,97tl ikramiye ve 3,464,44tl yasal faiz ile 9,489.41 tl ikramiye ödediler ama ben bunun az olduğunu düşünerek bu yazlı müraacat yaptım bana 23 yıl üzerinden hesaplama yapıldığına dair yazı gönderdiler.17 yıllık yasal faiz ile beraber 9 bin Tl ikramiyenin az olduğu düşüncesindeyiz.yeniden dava açabilirmiyiz? Size göre bu tutar doğrumudur acaba? Yardımlarınızı bekler şimdiden çok teşekkür ederim