İyi günler, iki senedir devam eden muvazaalı işlem nedeniyle tapu iptal davam var. Miras kaçırma yaptıkları nedeniyle davayı açan kişi benim. Ayrıca dava açtığım taşınmazı kaçırmasınlar diye üzerine tedbir de koydurmuştum.

Şimdi taşınmazı yapan müteahhit evin kendisine ait olduğunu, davalının bu taşınmazı yanlışlıkla (!) kendi üzerine aldığını iddia ediyor ve ben mal üzerine tedbir koydurduğum için taşınmazını geri alamadığını söylüyor. Dava açtığım kişi de malın müteahhite ait olduğunu geri vereceğini söylüyor.

Ancak taşınmazın müteahhite ait olduğunu gösteren şahitler dışında noter onaylı hiçbir belge yok.

Ayrıca müteahhit bana noterden ihtarname göndererek, malına tedbir koydurduğum için üzerine alamadığı ve kiraya veremediği için zarar ettiğini, zararının da benden tahsil edilmesini talep etmiş.

Ben şuan ne yapmalıyım? Müteahhit benden bu parayı tahsil edebilir mi? Evin müteahhitin olduğunu gösterir şahit dışında yazılı bir kanıt yok. Müteahhit zararını benden değil de aslında yanlışlıkla üzerine geçiren kişiden alması gerekmez mi?