Merhabalar

Kız kardeşim yakın zaman önce evlenmeyi düşündüğü erkek tarafından 150bin tl + bir nissan micra dolandırıldı..
Kız kardeşim olay olduktan sonra bize bir süre söylemedi ve kurtarmaya çalıştığını söyledi..Kardeşim para gitmeden önce arabanın satış hakkını çocuga vermiş..O aralarda çocuk bizim evin çatısına micra arabanın alınmasına katkıda bulunarak bir nevi güven vermeye çalıştı..Araları iyi giderken bir akşam yemeğe gitmişler..Kız kardeşime yemek esnasında uyuşturucu vermiş, bizimki kalbim ağrıyor diye beni eve bırak demiş. Gece whatsapta mesajlaşırlarken çocuk beni öldürecekler diye bizimkinin aklına girip telefonu çocuga vermiş..Tüm şifreleri vs değiştirerek atm den 100bin tl nakit + 50bin tl de kredi çekmiş..Kardeşim olayı bir süre söylemedi kurtarmak için..(Bende fazla detay soramadım) Daha sonra durumu babam anlattı..Olayı hukuken çözelim gerekli işlemleri başlatalım diye düşündük. Nerdeyse 1 sene oldu. Kardeşim ve babam bugüne kadar 3-4 avukatla görüştü. Savcı ile görüştü. Sanki herkes bizi sallıyormuş gibi hiç bir çözüme gidemiyoruz. Olay geçtikçe bankaların atm güvenlik kamera kayıtlarının zaman aşımıdan dolayı silinmesinden korkuyoruz. Danıştık ettik, kimileri tebligat bahsetti ama aylar oldu hiç birşey olmadı..Ne yapıcağımızı bilemiyoruz. Kardeşim zaten ayrı üzgün..Babam devlet memuru..Ben normal çalışan..Yıllar sonra bir arabamız ve birikmişiz olmuştu ama hepsi gitti..Ne yapacağımızı bilemiyoruz..Umarım bizleri aydınlatır gerekli fikirleri verir, daha sağlam adımlarla bir şeyler yapabiliriz..