Merhaba

Biri yada birileri tek sayfalık bir web sitesi açarak, kızımın ve benim fotoğraflarımı, sahibi olduğum işyerinin adını ve logosunu, benim adımı kullanarak, tamamen asıl paylaşımlarda bulunmuş. Tahmin ettiğin yapan kişiler hakkında suç duyurusunda bulundum. Mahkeme beni haklı bularak web sitesine erişim engeli getirdi.
Fakat, web sitesine tıklandığında mahkeme tarafından erişim engeli getirildiği ibaresi çıksa da, adımla Google'da arama yapıldığında, hakkımda yazılı olan bir-kaç asılsız ve suç teşkil eden içerik hala görünüyor.
Durumu Google'a bildirdim. Web sitesini yapan kişinin içeriği değiştirmesi gerektiğini söylediler. Ama bunu yapan kötü biyeli kişiler içeriği değiştirmediği gibi alan adını 2 yıldır satın alıp devam ettiriyor.
Mahkeme kararını Google'a gönderdim. "Zaman içinde Google aramalarından kendiliğinden kaybolacağı söylediler. Ama 1,5 yıl geçmesine rağmen değişen bir şey olmadı.
"kişisel verilerin korunması kanunu" kapsamında Google'a karşı da bu içeriği kaldırmadığı için yasal hakkım var mıdır? Teşekkür ederim.