Mrh arkadaşlar eski kız arkadaşım hakkımda özel hayatın ve gizliliğini ihlal davası açtı. davaya facebook ekran görüntülerini koydu. arkadaşlarıyla konuştuğum. benim yapmadığım ekran görüntülerini ben yapmışım gibi gösterdi. bir ekran görüntüsünde işyerinden özlem adlı kız arkadaşımla konuşma diye mahkemeye sundu. benim böyle bir konuşmam hiç olmadı. ben mahkemeye şikayetçinin ekran görüntüsünü işyerinden doğrulamasını yapmasını istedim. özlem adlı iş arkadaşını mahkemeye şahit olarak getirmesini istedim. iddia ettiği suçlama için sahte delil ürettiğini söyledim. şikayetçide özlem adlı iş arkadaşını mahkemeye getiremediği gibi iddiasınıda ispatlayamadı. fakat ekran görüntüsü şikayetçi için delil başlangıcı olmasına rağmen SANIK olarak bulunduğum davada benim için ASLİ DELİL niteliği taşır hale geldi. mahkemenin şikayetçinin bu konudaki ekrang görüntüsünü ispatlatmak için zorlamak istiyorum. benim için asli delil niteliği taşıyan bu doğrulamaya zorlamak için herhangi bir emsal karar varmı.