Merhabalar çok kıymetli katılımcılar

Umarım tekerrür eden bir konu değildir ve istifade edilir.

5070 sayılı kanun kapsamında ıslak imza ile eşdeğer olan Mobil imza edinimi konusunda pratik bir yol göstermeyi arzuladım.

Öncelikle bir Garanti bankası hesabımızın olması gerekiyor (REKLAM yapmıyorum kesinlikle, çünkü başka alternatif yok. Alternatifler olursa memnuniyetle paylaşacağım.)

İkinci olarak da bir Turkcell GSM hattımızın olması gerekli. (Yukarıda açtığım parantezi tekrarlıyorum)

Hattınızda en az 4 TL olmalı. (ÖN ÖDEMELİ hatlar için ) Faturalı hatlar için aylık 8 TL yansıtacak. Kullanmadığınız zaman iptal edebilir istediğiniz zaman aynı yöntemi uygulayarak tekrar açabilirsiniz.

Garanti internet şubesi üzerinden başvuru yaparak ANINDA başlatma kodunuzu alabilir ve mobil imzanızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Mobil imza ile UYAP Vatandaş portalında hukuk davası açmak, CBS evrak göndermek, müdahil olunan ceza davalarına dilekçe ulaştırmak mümkündür. Aynı zamanda bilirkişi portalına başvuru ve giriş için de kullanılabilir. Bu yöntemle bilgisayar başından ayrılmadan 3-5 dakika içerisinde yorulmadan mobil imza sahibi olabilirsiniz.*

Notlar

*- Sim kartınızın 128 kb hafızaya sahip olması gerekli. Değilse müşteri hizmetlerini arayarak sipariş edebilirsiniz.

Bu bilgileri Mobil İmza Nasıl Alınır? kaynağından esinlenerek derledim.