Umarım başlığı doğru yerde açmışımdır.

Farklı kurum ve üniversitelerin yayınlamış oldukları makalelerini belirli kategori düzeninde derleyeceğim İngilizce bir websitesi açacağım. Ne bu kurum/üniversiteden ne de site kullanıcılarından ücret talep etmeyeceğim. Tek gelirim (muhtemelen uzun bir süre sonra) reklam gelirleri olacak. Bunun için bir şahıs firma açacağım.

Bu makalelerin websitemde yayınlanması için ilgili kurum veya üniversiteden resmi bir izin belgesi almam gerekiyor. Bugün bir mali müşavirle görüştüm ve beni uyardı. Bu alacağım resmi izin belgesinde (mali müşavir protokol olarak adlandırdı bu belgeyi) açık bir şekilde ilgili kurum veya üniversiteden hiçbir ücret talep etmediğimi belirtilmeliymiş. Aksi taktirde, mali denetimlerde sıkıntı yaşayabilirmişim. Anladığım kadarıyla, denetim memurları oradan da gelir elde ettiğimi düşünebilirlermiş, yanlışsam düzeltin.

Bu protokol/resmi izin belgesinde bu ve bunun gibi ne tarz ibarelerin olması gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Ayrıca böyle bir site için profesyonel İngilizce seviyesinde Kullanım Koşulları (Terms & Conditions) ve Gizlilik Politikası (Privacy) bölümlerini oluşturabilecek olanlar var mı? Lütfen özelden ulaşın.