Sayın hukukçularımız sizleri böyle bir hizmet verdiğiniz için selamlıyorum saygılarımı sunuyorum..Babamın 2011 yılından ana parası 5500tl olan senetle beyaz eşya alımıyla ilgili bir borcu var.2012 gibi icra işlemine konulmuş.%60 civarı faizle icraya konulmuş.Halihazırda 7750tl civarı ödenmesine rağmen bizden avukat halen 20bin tl daha talep ediyor.Ödeme gücümüzde malesef yok.Bildiğim kadarıyla devlet bu konuda bir düzenleme getirmişti.Borçlara uçuk faizler konulamaz diye.Bu düzenleme kanunun maddesi ismi vs nedir?Bu borcumuzu etkilermi?Birde asıl alacaklı mağaza sahibi babamla görüştüğünde benim sizden alacağım kalmamış sizin bana borcunuz yok avukatla anlaşın temiz kağıdını o verebilir eğer anlaşamazsanız beni mahkemeye verin ben bana borcu kalmamıştır diye şahitlik ederim diyor.Avukatta 20bin tl daha alacağım diye diretiyor.Mahkemeye versek sonuç alabilirmiyiz?Hangi mahkemeye hangi bölüme başvurmamız gerekir?Bu konuda yardımcı olabilirseniz ve ilgili kanun maddelerini paylaşabilirseniz çok sevinirim.Nasıl bir süreç izlememiz gerekir şaşırdık kaldık..Maddi imkansızlıktan avukatta tutamıyoruz,mahkemeye başvursak bize yardımcı olacak avukat atayamazmı ücretsiz?Şimdiden teşekkürler saygılar