merhaba, apartmanımız eski ve yalıtımsız. En üst katta oturuyoruz, ayda 500-TL aidat ödediğimiz halde yıllardır ısınamıyoruz. Yönetimden yıllardır izolasyon istiyoruz, en son geçen yıl tekrar istedik ancak diğer daire sahiplerinin buna yanaşmadığını, ısınamayanların peteklerini büyüterek bu sorunla başa çıktıklarını, bizim de aynı şekilde yapmamızı önerdi. Geçen yıl evi tadilata sokup petekleri büyüttük ancak izolasyon olmadığı için yine de çocuk odasında klima, salonda elektrik sobası ve çalışma odasında küçük ısıtıcı çalıştırarak ancak ısınabiliyoruz. Yüksek aidat+yüksek elektrik faturası+ gece bunları kapatmak zorunda kaldığımız için kış boyu hastalıklar. Çocuk bu sene 3 kere hastanelik oldu üşüttüğü için. Şimdi yine bizim gibi üst katta oturan bir komşumuz problem çıkarıyor ve apartmanda petek büyütenlerle ilgili işlem yaptıracağını söylüyor, ancak bireysel kombiye geçme fikrine de kapalı masraf istemediğini söyleyerek karşı çıkıyor. İzolasyon için de ücret ödemekten yana değil aynı sebeple. Sadece ben üşüyorum herkes üşüsün mantığında. Benim tavsiyem ise önce izolasyon daha sonra radyatörlere sayaç takmak ve herkesin yaktığını ödemesi olacak ama onda da uzlaşacak gibi görünmüyor. Bu kişiyle ilgili nasıl bir yol izlemeliyiz, hem üslubu çok çirkin yöneticiye beddualar, hakaretler edip duruyor hem de kesinlikle uzlaşılabilir yanı yok. Bizim ona karşı hiçbir hakkımız yok mu? Teşekkürler,