İki yıllık bölümü bitirdikten sonra dgs ile 4 yıllık lisans eğitimine 2018 yılında başladım. Ders muafiyeti konusunda dilekçeler verdim. O dönem bir çok dersim sayılmadı, o dönem 2 ders muafiyeti yapılmış olaydı 2. sınıftan başlıyor olacaktım ve sene kaybı yaşamayacaktım. Alan derslerinden muaf etmek istemiyoruz dediler. Birkaç kez itiraz etmeme rağmen bir sonuç alamadım.. Benden bir sene sonra benimle aynı 2 yıllık okuldan mezun ve benimle aynı sınıfta okuyan arkadaşım dgs ile (2019) yerleşti. Bu arkadaşımı 2. sınıftan başlattılar ve benden 7 ders fazla muafiyeti yapıldı. Geçen sene güz döneminde muafiyetlerin yapıldığı dönemde erasmus+ eğitimi için yurt dışındaydım ve bu duruma itiraz etmek gibi bir şansım yoktu. 2 dönem okula döndüğümde bölüm başkanıyla konuştum muafiyetler konusunda hiçbir şey yapamayacağını söyledi. Hukuki süreç başlatmak istedim fakat bu seferde covid19 yüzünden hiçbir şey yapamadım. Bu konuda haksızlığa uğradığımı düşünüyorum, benden bir sene sonra kazanmış arkadaşımla aynı sınıftayız ve belki ders fazlalığı yüzünden benden önce bitirecek bu durum çok zoruma ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Elimde olmayan sebeplerden dolayı geç kalmış olabilirim bu konuda yapabileceğim bir şey var mı? Hukuki süreç başlatmalı mıyım 2 avukatla görüştüm bu konuda ne yapacaklarını omlar da bilmiyorlar yani ben öyle anladım. Bu konuda yapabilecek bir şey var mı ?