Eşim daha 2 aylık iken öz annesi yaşadığı halde üvey annesinin nüfusuna kayıt yaptırılmış. Sahte evraklar ve sahte doğum belgesi kullanılarak. Ayrıca o zaman ki nüfus müdürlüğünde ki memura rüşvette verilmiş. Eşimin öz annesinin başına öz babası tarafından silah dayatılıp tehdit edilip evden gönderilmesi mevzusu da var. Şuan eşim 20 yaşında ve 18 yaşına kadar üvey annesini öz annesi bilmiş ve öz annesini ise öldü olarak bilmekteydi. Son 2 senede öz annesini bulmuş ama aralarında hep bir soğukluk oluşmuştur. Bu zamana kadar eşim hep yurtlarda ve sokakta kalmış hiç anne baba sevgisi görmemiştir. Şuan öz annesi yaşıyor ama aradan uzun seneler geçtiği için aralarında hep bir soğukluk var. Tüm bunların sebebi üvey anne ve öz baba yüzünden. En son aldığımız bilgilere göre eşimin öz annesine kendisini polis olarak tanıtan bir kişi mesaj atmış üvey anneden kızınızı alın kendi nüfusunuza geçirin diye ama hiç bir polis kendi şahsi numarası ile böyle mesaj atmaz çünkü bu soruyu avukatlara sorduğumuzda söylediler. Yani üvey anne hala işler çeviriyor. Sebebi ise eşimin mirastan yararlanmamasını sağlamak. Üvey anne olan kişinin durumu iyi ve daire ve dükkanları olduğunu biliyoruz. Bu yüzden de kendince oyunlar oynayıp göz korkutup mirastan yararlanmamasını sağlamaya çalışıyorlar. Hatta öz anneye reddi miras davası açacaklarını da söylemişlerdir. Şu soruyu sormak istiyorum. Eşim şuan maddi ve manevi olarak tazminat davası açabilir mi? Çünkü eşim bu zamana kadar bu olaylar yüzünden ve bu üvey anne konumunda ki bayan yüzünden çok sıkıntılar çekmiş ve öz annesini hep öldü bilmişti. Tüm bunların sebebi ise belli. Durumumuz olmadığı ve işsiz olduğumuz için baro'dan destek almak istiyoruz. Hatta baro'yu arayıp bilgi aldık bizden bir kaç evrak istediler ve bütün evrakları hazırladık baro'yu arayıp tarih alacağız sadece. Baro ile görüştüğümüzde bize dava konusunu sormuşlardı aynen bu yazdıklarımı söyledik açamazsınız demediler ama yine de buraya sormak istedim. Biraz da acele ediyoruz çünkü reddi miras davası açacaklarını öğrendik. Herhangi bir mahkeme kağıdı gelmedi ama biz erken davranmak istiyoruz. Bir de son olarak bu bayan hapis cezası alır mı? Bir avukat en kötü 3 sene ceza alır çünkü evrakta sahtecilik yapılmış demişti. Cevaplarınızı bekliyorum. Hayırlı geceler diliyorum.