Merhabalar,
Malum sebepten dolayı işsiz kalanlardanım. 25.07.2020 tarihinde İstanbul’da beş yıldızlı bir otele ekstra garson olarak (kadrolu değil) işe başladım. Manzara şu çalışanlar bırakın siperliği eldiven dahi kullanmıyorlardı otelin her tarafı çok pis ve hijyen kurallarına hiç uymuyor. Üstelik spa merkezi hizmete açık ve kaçak işçiler çalışıyor. Bu durumdan çok rahatsız oldum ve iş yerini şikayet etmeye karar verdim. Yerel birimlere şikayet etmek istemiyorum çünkü denetleme adı altında bir zabıta ve diğerlerinin kim olduğunu bilmediğim sağlık bakanlığı logolu araçta beş kişi geldi genel müdürle çok samimilerdi ve sadece yemek yiyip gittiler. Sonradan otelde telaş başladı ve herkes hijyen kurallarına uygun donandı otel temizlendi. Ertesi sabah sağlık bakanlığından görevli bir hanım efendi gelerek oteli denetledi. Meğerse gelen beş kişi denetleme olacağını haber vermek için gelmiş. Gelen hanım efendi de aynı şekilde küçük toplantı odasına genel müdürle beraber kendini kapattı iki saat sonra çıktı yemek yedi ve gitti.

Bu durumda şikayetlerimi nereler yapmalıyım?

Şimdiden teşekkürler!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi