Konu şudur,Seferihisar girişinde ana yola cepheli miras olarak 4 hisseli 911 metre kare arsamızdan 1980 li yıllarda bu günkü karayolu geçiyor.O günkü hak sahiplerine herhangi bir ücret ödenmiyor.o 5 yıl kadar önce bir avukat aracılığı ile Karayolları Genel Müdürlüğüne başvurduk bizi resmi olarak pazarlığa çağırdılar.o sırada avukatımız hayatını kaybetti irtibatımız kesildi.dosyaları bulup Karayolları na iki sene kadar önce bir dilekçeyle başvurduğumuzda bize pazarlık yazısının yanlışlıkla yazıldığını,paramızın ilk kamulaştırma döneminde ödendiğini bu sebeple bir hakkımızın olmadığını belirten bir cevap gönderdiler.ayrıca ödeme yaptıklarını belirttikleri isimlerin bizim arazimizin değil yanımızdaki arazinin sahipleri olduğunu öğrendik.ada parsel olarak doğruydu fakat ödeme yanlış kişilere yapılmıştı.bunun üzerine Seferihisar Tapu Kadastro müdürlüğüne giderek o arazinin tapusunun hala bize ait olduğunu Karayollarına devredilmediğini gösteren bir belgeyi alıp Karayolları Genel müdürlüğüne götürdüğümde bana bu evrakların bir şey değiştirmiyeceğini, Karayolları Genel Müdürlüğü olarak bu yerle ilgili olarak hiçbir şey yapamıyacaklarını söylediler.sorunumuzu Tapu Kadastroya dava açarak halletmemiz gerektiğini söylediler.Sorularım şunlar:

1-Burada hakkımızı nasıl arayacağız? Karayolları Genel Müdürlüğü 'nemi tapu kadastroya mı dava açmamız gerekiyor.?
2-Bu konuda yolun yapıldığı yıl dolayısı ile bir zaman aşımı mevcut mudur? (sözde yanlışlıkla gönderilen pazarlık çağrısına göre olmadığını düşünüyorum ama yinede sormak istedim.
3-K.G.M nün bize gönderdiği son cevap yazısı tarihinden dolayı (yaklaşık 2 yıl oldu) dava açmamızı engelleyecek bir zaman aşımı mevcut mudur?