+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.
    Nerede
    Denizli
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı tüm delillerime rağmen haksız olarak davayı kaybettim

Öncelikle böyle bir site olduğunu bilmiyordum bu site kurucu ve yöneticilerine teşekkür ediyorum.

Başımdan geçen bir boşanma davası hakkında bu sitede araştırma yaptım fakat yok gibi varsa da bulamadım aynı konuyu açtığım için özür diliyorum tam arayamamışım galiba. Ben aynı iş yerinde çalıştığım biriyle evlendim. Uzun bir süre nişanlılık sevgililik dönemi de yaşadık fakat tanıyamamışım yada gözümde bir perde vardı görememişim. Çevrede çok kez uyarıldım boşanma aşamasında olduğum kadın hakkında, her neyse. Evlendik evliliğin 4üncü ayında evden kaçtı bu arada evlendiğimizin ertesi günü yani ilk gece ertesi tartıştık (sebebini hatırlamıyorum) ve boşa beni dedi. 4 ay Sonra 1 hafta annesi gilde kaldı biz ailecek ve akrabalarla almaya gittik barıştık vs. Sonra tartışmalar devam ediyor. Sürekli kavga ve yataklar da ayrı zaten kış boyunca da benim annem babamın evi kaloriferliydi onların evinde yaşadık kış boyunca ve bunu kendisi istedi şahitlerimde var mahkemede söylendi. Sonra sabrımın son aşamasın geldi son kavgamızda biz babamın arabasını kullanıyorduk araba doğal olarak babama lazım oldu ve aldı gideceği yere gitti Akşamdan. Onda da kavga ettik. Tabiki biz kendi evimizdeyiz yataklarımızda ayrı zaten cinsel ilişkimiz aylarca olmadı. Ne annemlerle kaloriferli evde iken ne de kendi evimizde iken. Toplamda 9 ay evliliğimiz sürdü bu 9 ay içinde iki elin parmağı kadar cinsel ilişki olmadı. Biz bunların hepsini mahkemeye sunduk yatağın ayrı olduğunu video kaydı ile sunduk.

Şimdi son kavgamıza gelelim ve dayak kesinlikle yok ben her kavga edişimizde o evde kalırdı ben iş yerine giderdim. Neyse son kavgamız araba yüzünde oldu neymiş babam arabayı götüremezmiş bizimde arkadaşın oğlunun sünnet düğünü vardı ve oraya dolmuşla bile gidebilme imkanımız var. Bundan ötürü arabayı işte neden aldılar biz oraya gidecektik filan derken ben dinledim dinledim dakikalarca söylendi bitince de ben bitti mi dedim ve sonra ben artık seni sevmiyorum dedim. O anda çıktı gitti annesine. Eksik kalmasın onuda yazayım annesine gitti de ben de gidip getireyim ikna ederim barışırız tartışma anında çıkan söz filan diyerek peşinden gittim aynı dolmuşla onun annesinin evine vardık. Orda bana neymiş o bana muhtaç değilmiş ben ona muhtaçmışım tabiki ordada tartışma sürüyor bende o bana muhtaçsın deyince çıkıp gittim artık. Kaldı evinde ve bi süre sonra dava dilekçesi geldi bana boşanma davasını açmış. Bu durumlardan ötürü de tabi 2 yıl sürdü dava para istiyor ver anlaşmalı boşanalım diyor bende vermem takılar zaten onda kaldı doğal olarak ortalama 50-60 bin tl lik altın bilezik kolye vb var hepsi onda ve daha benden para istiyor. Bende anlaşmadım tabiki mahkemeyi bekledim beklerken sonucunda hakimin kararı 200 tl nafaka ve 18 bin lira tazminat. Burada cinsel ilişkinin olmaması sürekli bahaneler uydurması o kişi suçludur bildiğim kadarıyla buradaki avukatlara soruyorum. Ve şuda var evliykende erkeklerle sürekli iş yerinde yakın davranıp selfie fotolar çekilip sosyal medyada paylaşıyordu ben defalarca uyarmama rağmen yapmaya devam ediyordu benle yakınlığı yok ama başkaları ile hep yakındı. Sosyal medya hesaplarının şifrelerini bana söylemeyip gizliyordu benim hesaplarımın şifrelerini biliyordu. Ayrıca ben gazeteciyim youtube kanalımda var ben bu durumu kanalımda ayrıntısıyla yayınlasam herhangi bir sorun teşkil eder mi. Youtube meselesine de geleceğim ama mahkeme süresince olanları da yazayım sonra.

2. Mahkeme süresince dediğim gibi biz aynı iş yerinde çalışıyoruduk. Evlenmeden önce de dahil ve ben gazeteciliğim olduğu için de çalıştığım yerde önceki yöneticiler olduğunda da çalıştım ve 13 yıllık bir geçmişim var. Bu iş yeri seçimle olan bir yer üstü kapalı yazıyorum burada her seçimde patron değişiyor ve ben önceki patronlarla da çalıştım. Ve boşanacağım kişi benden sonra geldi yaklaşık 2-3 yıl oldu çalışmaya başlayalı. Şimdi ben şuanki patronu daha önceden de tanıyorum ama benden tarafı tutması gerekirken abi kardeş gibiydik ama bi kadına değişti beni. Ben defalarca bizim işi konuşalım dememe rağmen bahaneler uydurdu ama benim karşı taraf yani eski eşim odasına kapı çalmadan bile giriyor büyük partonun yanına ben basın sorumlusu iken ben kapı çalıp müsaade isterken o hiç bişey demeden pat içeri giriyor(Bu durumu gözümle gördüm).

Bende bu durumdan şüphelendim ve işten ayrıldım. Ben bu yönetimi patronu bırakınca ki zaten ben bırakmadan önce de zaten bizim dava işine burnunu sokuyormuş. Ben farklı yerlerden öğrendim ama bu öğrendiğim yerler gizli olarak öğrendim bu yönetici bizim davaya da burnunu sokmuş. Ve beni haksız gösterdi. Ve mahkemede ben haksız oldum bütün o yatak ayrı olmasını sunulması şahitlerim doğrultusunda söyleneneler sonucunda ben haksız duruma düştüm. Ve bir ayrıntı daha evlilik döneminde dediğim gibi benimle cinsel ilişki olmayınca bende sanal yollarla kendimi tatmin etme cabasına girdim ama buluşma, birileriyle otelde yada farklı bi yerde kesinlikle buluşmadım ve evli olduğum insana aldatma şeklinde yaşamadım yani. Ve bu benim sanal yolla konuşmaları ben uyurken meğer her gece ekran görüntüsü alıp saklıyormuş. Dava süresinde Madem sen bunları biliyordun bana neden sormadın? Diye defalarca sordum ben ona sesi çıkmadı. Çünkü gözü benden para koparmakmış. Aylarca dediğim gibi 9 ay evlilik bunun son 4-5 ayında böyle bişey oldu bu benimle neden ilişki kurmuyorsunda başkalarına yazıyorsun diyeceğine ki bana o şekilde gelse zaten derim benle ilgilen evliliğin kuralı cinselliktir onu yaşayalım ben zaten sanalla neden uğraşayım. Bunu bütün erkekler bilir. Neyse bu kadar açık olarak anlatamıyorum. Yani benle hem cinsel ilişki kurmadı ve davaya başka şekiller soktu, ben haksız çıktım ve temize gönderdim mahkemeyi bakalım ordan da ortalama 2 yıldır cevap gelmedi bekliyorum hala. Ve benim ilk avukatımı da değiştirdim önceki avukatım patronun arkadaşıydı ve herşeyi bana söylemeden gidip patrona söylüyordu bende değiştirdim ama iş işten geçmişti son duruşmada farkettim ben bu durumu. Şimdi ki avukatım baştan olsaydı belki daha farklı olurdu. Ben bu durum hakkında adli yönden herhangi bir şey yapabilir miyim.

Ve ben bu yüzden işimden ayrıldım işimi kaybettim, bunun yanısıra hep tedbir nafakası ödüyorum 200 tl ve 18 bin tazminat çıktı. O orada hala çalışmakta devam etmekte ben neden nafaka ödüyorum.

3. şimdi birde ben bu şeyleri aynı buradaki gibi hatta bilgilendirme olarak herşeyi düzenleyip dediğim gibi youtube kanalımda bilgilendirme amaçlı yayınlasam bu durum herhangi bir suç teşkil eder mi? Yani şu anda sosyal medyada takip edip çoğu kişinin bununla aynı şekilde dava olmasa da tabi davayı kazandıktan sonra yayınladılar. Benim durumu anlattım yukarıda bana karşı tüm deliller sunulmasına rağmen şahitlerimin açıklamalarına rağmen benim haksız çıkmam herşeyi anlattığım şekilde videoda anlatarak yayınlasam herhangi bir sorun çıkar mı?

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Hukuki NET Güncel Haber

tüm delillerime rağmen haksız olarak davayı kaybettim konulu yargıtay kararı ara
    tüm delillerime rağmen haksız olarak davayı kaybettim konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    370
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: tüm delillerime rağmen haksız olarak davayı kaybettim

ilk derece mahkemeniz mi sonuclandı?
    eğer öyle ise itiraz hakkınız bulunmaktadır. istinaf yargıtay neyse.
    tavsiyem mahkeme kararı kesinleştikten sonra bu yayınları yapın.
    şu an hala sonuçlanmamış süreç

Nerede
    Denizli
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı tahriperi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ilk derece mahkemeniz mi sonuclandı?
    eğer öyle ise itiraz hakkınız bulunmaktadır. istinaf yargıtay neyse.
    tavsiyem mahkeme kararı kesinleştikten sonra bu yayınları yapın.
    şu an hala sonuçlanmamış süreç
    Şuan istinaf'a gönderdik fakat 2 yıl oldu hala beklemekteyiz. Yani onun sonucunu beklememiz mi iyi olur.

Nerede
    Denizli
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dün avukatımdan haber geldi cevap gelmiş. Küçükte olsa sevindirdi. Nafaka karşı taraf sigortalı çaılştığı için iptal edilmiş. Ama davada hala benim sunduğum delillere rağmen ben haksız gözüküyorum ve çıkan tazminatı ödemem kararı verilmiş. Önümüzdeki hafta avukatımla görüşmeye gideceğim ve ona da söyleyeceğim. Ve ayrıca nafaka ödediğim zamanlarda ben geçikme oldu ve yatıramadım benim bütün hesaplarımı dondurttu ve bende esnafım müşterilerimle çok sorun yaşadım. Bundan ötürü karşı tarafa benim yaşadığım sıkıntılardan dolayı dava açabilir miyim? Yani sonuçta nafaka olmaması gerekirken nafaka bağlanıyor ve ödemede geçikmeden dolayı benim hesaplarımı dondurarak benim müşterilerimle sorun yaşamama sebep oluyor.
    Ve şuanda dediğim gibi youtube kanalımda bütün açıklamaları mahkeme sürecini anlatıp yayınlasam şuanda herhangi bir suç teşkil eder mi?
    Teşekkür ederim şimdiden.
    Konu denizliliyou tarafından (18-07-2020 Saat 10:00:47 ) de değiştirilmiştir. Sebep: Kalavyemdeki sorundan dolayı harf eksikliği

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    867
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yazdıklarınızı okuyunca açıkcası gazeteci olduğunuza çok inanamadım. Ayrıca en sonunda esnaf olduğunuzu söylemişsiniz, anlamadım.

Sorunuza gelirsek sizin hesaplarınızı dondurduğu için maddi bir zararınız oluştu mu bunu kanıtlayabiliyor musunuz?

Ayrıca sanal da olsa başka şeyler yaşamanız sizi haklı iken haksız duruma sokmuş geçmiş olsun. Belki tazminat miktarında indirim yaptırtabilirsiniz fakat haklı duruma geçebileceğinizi çok zannedemiyorum.
    Hukukçu değilim, tüm yazdıklarım kendi yorumlarımdır.

“The future is unknowable but the past should give us hope.” –Winston Churchill

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı denizliliyou rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ... ayrıca nafaka ödediğim zamanlarda ben geçikme oldu ve yatıramadım benim bütün hesaplarımı dondurttu ve bende esnafım müşterilerimle çok sorun yaşadım. Bundan ötürü karşı tarafa benim yaşadığım sıkıntılardan dolayı dava açabilir miyim? ...
    Mahkemenin bağladığı bir nafaka kararı var sonuçta, olmayan bir hakla başlatılan bir icra takibi yok ortada.

Nerede
    Denizli
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı frmax rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yazdıklarınızı okuyunca açıkcası gazeteci olduğunuza çok inanamadım. Ayrıca en sonunda esnaf olduğunuzu söylemişsiniz, anlamadım.

Sorunuza gelirsek sizin hesaplarınızı dondurduğu için maddi bir zararınız oluştu mu bunu kanıtlayabiliyor musunuz?

Ayrıca sanal da olsa başka şeyler yaşamanız sizi haklı iken haksız duruma sokmuş geçmiş olsun. Belki tazminat miktarında indirim yaptırtabilirsiniz fakat haklı duruma geçebileceğinizi çok zannedemiyorum.
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Konu meslek değil bence benim davam olmalıydı ama ben şimdi gazetecilikte sadece yazı yok foto muhabiri video muhabiri editör vb var ben orda ayrıntıya girmedim sadece benim ne şekilde çalıştığım iş yerindeki olan seviyemle karşı tarafın seviyesini ölçülmesi bakımından yazdım. Foto muhabiri yazıyla uğraşmaz yazıyı yazan kişilerde var ben sadece foto ve video çekimindeydim. Şimdi şuanki işime gelince şuanda kendi haber sitem ve belirttiğim gibi youtube kanalım var kendime ait iş yerimde bilgi işlem, grafik tasarım, video prodüksiyon, düğün klipleri ile de uğraşıyorum haber işi ek merak heves diyim artık zevkle yapıyorum bi nevi reklam gibi bir şey ve bulunduğum ilçede oldukça tanınmış bir sınıftayım dediğim gibi yıllardır bu işlerle uğraşıyorum ve işten çıktığım iş yerinde de önceki yöneticilerle dışardan işleri yürüttüm ve şuanki yönetici ile aramızın iyi olmasından dolayı bana yamuk yapmayacağından dolayı orada sürekli olarak çalışmaya başladım. Ama meğer benim arkamdan kuyumu kazıyormuş. Bu konunun benim konumla ilgisi şu ilk yazımda da belirttim ama yazım dediğim gibi yazı işleri ile ilgi çalışmadığım için sadece foto video işlerine hakim olduğum için eksiklikler olmuş. Bunlar için özür dilerim yazım hatalarından dolayı. Ben yönetici için gecemi gündüzüme kattım ama o beni değil karşı tarafı seçti ve ben işte çıkacağım diye defalarca ona bildiri yaptım izin vermedi sen niye çıkıyorsun öbürü çıksın sen neden kendine böyle yapıyorsun diye bi sürü şeyler söyleyerek beni istifamı kabul etmedi. Ama beni bu şekilde istifadan vazgeçirip sonra benim yanımda olmayıp karşı tarafla sürekli irtibat halinde olması sonra onun odasına ben kapı çalmadan girmememe rağmen karşı taraf çat kapı içeri girmesini gözlemledim bende bundan dolayı artık yöneticiye hiç bişey demeden istifamı yazdım bırakıp gittim. Şimdi bunda haklımıyım haksız mıyım.

Şimdi gelelim evlilik meselesine ben evliliği yapmadan önce dediğim gibi uzun bi süre sevgili ve nişanlı dönemi oldu beni iyice kendine aşık etti. Evlendik. O konuları yazmıştım. Benim yazdığım şeylerin hepsi gerçek ve benim bulunduğum ilçede tanımayan yok ve bana her gören kurtuldun çok şükür biz sana acıyorduk gibisinden neler neler söylediler. Bende boşanma aşamasına kendim geçmedim karşı taraf açtı, dediğim gibi sanal yolda buluşma kesinlikle yok ben bunu yaptığıma pişmanım şöyle pişmanım keşke sanal yolla bişey yapacağıma bana bu kadın görevini yerine getirmiyor benle birlikte olmuyor diyerek ben dava açıp boşasaydım başıma böyle şeyler gelmeyecekti. Ama ben dediğim gibi severek evlendik biz ayrılmak istemedim onunla olmasada kendimi tatmin etmekti maksadım. Ama bunu o farklı şekilde kullanmış. Ben geceleri uyurken telefonumu incelemiş o yazışmaları alıp mahkemeye sunmuş ben orda öğrendim bunu yapacağına madem şuda var benim o şeyleri takip edeceğine bana gelip neden bunu yapıyorsun deyip benimle konuşması gerekirdi. Beni öyle takip edip davada ortaya çıkarması bana kurulan bir planın ap açık ortada olmasını belli ediyor. Bana gelip neden mesajlaşıyorsun bi kere bile demedi. Ben onu sevdiğim için boşanma davası açmadım benle yatmadığına rağmen ama o yaptı bunu. Sürekli boşanmak için bahaneler aradı. Aileleri arabayı sürekli bahane yapıp kavga çıkarttı. Ama ben hep dediğim gibi alttan aldım kavgalarda evden çıkıp iş yerime geldim. Ayrıca şimdi burda da eksik olmasın ben o iş yerinin basın biriminde çalışırken kendi reklam ofisimde faaliyette idi oraya geliyordum. Benim onunla yatakların ayrı olduğuna dair şahitlerim annem babamdı komşumuzdu çok yakın akrabamız komşumuz ama ilk avukatım onları şahit göstermedi yani mahkemeye el atılmasının kanıtı bu benim o dediğim öceki iş yerindeki patronun arkadaşıydı benim avukatım sonra ben bunları öğrendim neler yaptığını avukatı değiştirdim ama ne fayda son duruşmaydı işe yaramadı. Ayrıca hakim de benim amirle birlikteydi yani kısaca bana yapılan komplonun ortada olduğunu annemin babamın şahitliğinin gösterilmediğinden ve son duruşmada ben işten ayrılmama rağmen hakimin bana karar açıkladı çıkarken dışarıya amirin nerde olduğunu sormasıdır. Bana neden soruyor benim işten ayrıldığımı bile bile soruyor. Bunu kime anlattıysam hangi avukata anlattıysam öyle şeymi olur mahkeme sonunda neden böyle bi soru soruyor hakim diye komplonun ortada olduğunu söylüyor. Ben dediğim gibi çevrem çok geniş sadece 1 tane avukat tanımıyorum bi sürü avukat tanıyorum ve onlarla konuşuyorum ilk baştan değiştirmedim avukatımı bütün tanıdıklarımın söylemesine rağmen son zamana bıraktım o yüzden kaybettim. Yani haklıyken haksız duruma bu şekilde düştüm. Belki gene eksik anlatmış yada düzensiz cümleler kurmuş olabilirim ama davam ile ilgili konularda her zaman sinirlendiğim için yazılarda hata yapıyorum eksik yada düzgün cümle kuramıyorum. Ama umarım bu kez anlatabilmişimdir. Bu siteyi de yeni öğrendim birde burada bilgi almak istedim. Ve bundan sonra da sürekli takip edeceğim bu siteyi. Ama üyeliği yaparken kullanıcı adımı rastgele yapmıştım yöneticiler le iletişime geçip gerçek ismimi geçireceğim. (İsmim Ahmet)

Ve şimdi benim videolu belgelerime rağmen verilen kararda sadece nafaka sona erdi o kadar şimdiye kadar dediğim gibi boşuna ödeme yapıp hesaplarım boşuna dondurulup müşterilerimle boşuna sorun yaşamışım. Müşteri verdiği parayla işlem yapamayıp gecikmeler yaşadığından dolayı sorunlar yaşandı. Bunun herhangi bir yazılı kanıtı yok o yüzden galiba uğraşmaya değmeyecek gibi.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Nafaka ödemenize karar veren '' artık boşanmış olduğunuz '' eşiniz değil, bir hakim. İlla dava açacağım bana nafaka ödetildiği için diyorsanız o kararı açacağınız hakime açın. Diğer konuları neden sürekli gündeme getirip durduğunuzu anlayamamakla birlikte, eski eşinizin sizi boşaması için sizin kullandığınız telefonda bulunan , kendisiyle ilgilenmeyip ondan uzak durup sanal ortamda avuntular peşinde koştuğunuzu gösteren çok ciddi deliller var. Eski işyerindeki müdrünüzün patronunuzun odasına sizin hemen giremeyip onun çat kapı girebiliyor olmasının boşanmanızla bir ilgisi yok, olamaz. Sandığınız gibi, bulunduğunuz çevredeki işverenleriniz, hakimler sizi eşinizden boşatmak için komplo kurma derdine girmiş değiller.Eşiniz bir şeyleri sorun etmiş, beğenmemiş o şey veya şeylerdeki tavırlarınızı, kendisinin elini güçlü kılacak delilleri de yakalamış ve boşanma davası açmış, sunduğu sebep ve deliller de yeterli görülmüş ki, boşanma kararı çıkmış.Videoları yayınlama düşüncenizi , isterseniz bir de tanıdığınız o çok sayıdaki avukatla paylaşın bakalım onlar ne diyecekler, çok iyi olur hemen yapmalısın, böylece 2 yıl dört duvar arasında istirahat edersin diyeceklerdir emin olun.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir defa kendi kendinizi çok haklı bulmanızın bir önemi yok.Boşanma davalarında herkes kendine göre haklı ve mağdurdur.Harici nafakaya hakim karar vermiş, ödeme durumundan dolayı hesaplar kitlenmiş, bunun eşle ne ilgisi var, yani olacak şey değilde illa bir sorumlu suçlu aranacaksa bu kararı veren kişi olmalı mantıken.Burdan bir şey çıkarmak da söz konusu değil.Yazılanlar ve iddialarda da hiç bir ispat ve ehemniyeti olmayan şeyler(kapıyı o çalmıyordu ben çok çalıyordum, sünnet düğünü olan yere dolmuşta gidiyordu, patronun yanında pis pis baktıydı , içerdeki çekyata uzandıydı vs.) ağırlıklı olarak.Bir şey çıkmaz bundan, en fazla sigortalı çalıştığı için nafaka kaldırılır diyebilirdik o da kaldırılmış.Mahkemedeki hakiminde amirle beraber size komplo kurduğu iddialarınızda gene size ait fikirler ve boşanma davanızın bir yerinde değil.Onlarca avukata sordum herkes böyle şey mi olur dedi, bana hak verdi minvalindeki yaklaşımlar da açıkcası burda verilecek cevabımızı etkilemez.Sonuç olarak bir şey çıkmaz, boşandınız karşı taraf tazminatını altınlarını alır yoluna bakar.Geçmiş oslun.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: