Merhaba, çalıştığım katta, covid-19 görüldü. Bu kişiler hastanede yatarak tedavi gördüler. İşim de çok kritik bir pozisyonda olmadığından ücretsiz izin kullandım. İşveren ücretsiz izin taleplerimi bana imzalayarak geri verdi. Yaklaşık 2,5 ay ücretsiz izin kullandım.

15 haziran tarihinde işbaşı yapmak için gittiğimde bana "işveren sizi 3 ay daha ücretsiz izne çıkarıyor" diye bir kağıt imzalayıp verdiler. Bir kopyasını da ben aldım. Halbuki firmada üretim arttı, hatta ben ücretsiz izne ayrılmadan önceye nazaran nüfus neredeyse %10 artmış durumda. Toplam 500'ün üzerinde çalışanı olan bir Anonim Şirket.
Beni Eylül ayında yasak bitince işten çıkartacaklarını söylediler. Ben bu arada gelirimden oldum. Ödemelerim var. Sadece 1.200 lira ücretsiz izin ödeneği alabileceğim.

"Madem Eylül ayında çıkartacaksınız, hukuki süreçlerle de uğraşmayın, bana 6 maaş ödeyin, ikale yapalım" dedim. Biz avukata sorduk, olmuyormuş dediler. İkale yaptığımdan zaten pek çok hakkımdan vazgeçiyorum ve iki taraf bunu gönüllü olarak yapıyor. Bunun işçi çıkartma yasağı ile bağını çözemiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Onlar benim bu arada işe girmemi ve tüm haklarımı kaybetmemi istiyorlar. Ama bir hukuki yolu varsa, hemen anlaşabiliriz firma ile.