+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 14 ileti bulundu.

Konu: Acı ama gerçek

Acı ama gerçek Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Acı ama gerçek

PASTA Firina geldigimde, ortalikta ekmek görünmüyordu. Eski bir dostum olan firinci:
    - Biraz bekleyeceksin hocam, dedi.
    Iki-üç dakikaya kadar çikartiyorum. Kenardaki tabureye oturup beklemeye koyulurken, içeriye yaslica bir adamin girdigini gördüm. Eskimis ceketinin sol yakasi altinda bir madalya parildiyor ve yürürken hafifçe topalliyordu.
    Selâm verdikten sonra:
    - Ekmeklerimi alayim, dedi. Benim ikizler acikmistir. Firinci, adamin kendisine uzattigi torbayi alarak tezgâhin altina egildi ve bir gün öncesine ait oldugu anlasilan ekmeklerden dört bes tane koydu. Ekmeklerden bazilarinin alti yanmis, bazilari da her nedense seklini kaybetmisti.
    Firinciya dogru sokularak:
    - Neden taze ekmek vermiyorsun? dedim. Biraz sonra çikacak ya!..
    Firinci:
    - Bozuk ekmekleri kendisi istiyor,dedi.Çok fakir oldugundan, ona yari fiyatina veriyorum.
    - Kim bu adam? diye sordum.
    - Kore gâzilerinden,dedi. Ogluyla gelini bir trafik kazasinda vefat edince,ikiz torunlarini yanina almisti. Yillardir onlara bakiyor,hem de çok az bir maasla. Firincinin anlattiklari karsisinda içimin yandigini hissediyor ve ufak da olsa bir seyler yapmak istiyordum.
    - Aradaki farki ben vereyim, dedim. Hiç olmazsa bugün taze ekmek yesinler. Firinci, teklifimi kabul etti ve biraz sonra çikan sicak ekmekleri büyük bir umursamazlikla adamin torbasina doldururken:
    - Çok sanslisin haci amca, dedi. Çocuklar için bugün sana pasta gibi ekmek verecegim. Yasli adam, bir evlât sevgisiyle kucakladigi torbayi gögsüne bastirirken:
    - Allah senden razi olsun evlâdim,dedi.Bugün onlarin dogum günleri oldugunu nereden anladin? Hayatin içinden Hatirlamak için bazi seyleri.

Hukuki NET Güncel Haber

Acı ama gerçek konulu yargıtay kararı ara
    Acı ama gerçek konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın commedore 1 tr,

Sitemizdeki forumları ve konularını hergün takip ediyorum ve sizin de "her konu hakkında sorun" demenizi doğrularcasına sıkça yazdıklarınızla karşılaşıyor zevkle ve beğeniyle okuyorum.

Belki şu anki takıntım size son derece anlamsız gelecektir ama okurken fırıncının tavrını o kadar anlamsız buldum ki (sizin cümlelerinizin başında "eski dostum" demenizden iyi bir fırıncı profili bekliyor olmamdan olsa gerek) şaşkınlıkla tekrar kontrol ettim ve yazmışsınız işte "eski dostum"

onun ekmek parasını hergün siz ödeyemezsiniz ama bir fırıncı günde 4 taze ekmeği verebilir hatta hiç para almadan ya da onu yarı parasına versin barii...
    offf ya hayat...

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın avukat s_ engin;

Yerdengöğe haklısınız ekmek almaya alıştığımdan eski dostum ibaresini kullanmışım, büyük özür... Maalesef eskiden beri tanıdığım deseymişmm daha iyi olurmuş.
    Lütfen affediniz bu hatamı; umarım aynı hassasiyeti diğer avukat arkadaşlarda gösterebilir. Bakınız saat 02 40 ben maaş zammı nı nasıl yapsam ki derken aklımı toparlamak için girdiğim bu güzide sitede yanıt yazıyorum. Asli işi bu olanara da bir çift laf etseniz ne iyi olur değil mi, mangal harika sucuklar da ekmek nerde? hadi alın da gelin...

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Commodore1,
    İlk paragrafınız ile ikinci paragrafınızın son cümleleri arasında ilinti kuramadım...Eğer "asli işi bu olanlar"konusuna bir açıklık getirebiliriseniz sevinirim.Ayrıca ben size laf etmedim ki başkalarına da edeyim ))

Saygılar...

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Gece o vakitte cümleler biraz içiiçe olmuş anlaşılmaması gayet normal ben nedemek istediğimi bildiğimden anlamayı başardım

Orada demek istediğim ; hani bazı arkadaşlar üniversiteye gidip okuyor sonra yasal stajını tamamlıyor baroca avukatlık yapabileceklerine dair belgeleri veriliyor sonrada avukat oluyorlar ya işte onlara dedim aslında.

Sizin yazınız tam onu düşünürken denk gelince onuda oraya sıkıştırıverdim.. Yani asli işi avukatlık olan yurdumun güzel insanlarıda burada sorun yazan fikir isteyenlere bir kelam etseler ne iyi olur değil mi ? anafikrinden hareketlee o yazı öyle oldu.

Bu arada zamlarıda hallettik, iyi oldu rahatladım

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    67
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Commoder1,

Sanıyorum hakkınızda bu aralar forumlarda yazılanlarla ilgili bir sitem içindesiniz.Ama diyebileceğim şudur ki keşke sevgili meslektaşlarımız bireylerle uğraşmak yerine düşüncelerle uğraşsalar..hani bir söz vardır ya kişilerle, eylemlerle ve düşüncelerle uğraşanlar hakkında, yani bireylerle uğraşmaktan sıyrılıp düşüncelerle uğraşmayı başardıklarında o sorulara da bir kaç kelam yazacaklardır. Dert etmeyiniz...

Bu arada zamları halletmenize sevindim

Kolaylıklar dileğiyle,

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın Ustat av_s_engin ;

Kesinlikle emin olunuz ki hakkımda yazılanlarla ilgili bir sitemim yok. Onların yazılmasıda çok eskidi tarihin karanlık sayfalarında kaldı ama ben birini gündeme getirdim. Getirme amacım aslında arkadaşlarımıza bir mesaj vermek içindi. Mesaj iğne kabuğunu doldurmayacak abuk bir konuda bu kadar yazabilenlerin gerçekten derdini yazanlarada bir fikir verebileceği yol gösterebileceği idi.

Bir avukatın en azından asli görevi arasında (kamu görevi sayılıyor neticede) doğru yolu göstermede vardır. Bana söylenenlerin genelinde 'çoğu hatalı yanlış bilgi vicdan meslek... ' nutukları atanlar bir forma katkıda bulunmayarak hatta daha da kötüsü 'benim yanlışlarımı düzeltmeyerek ' mesleklerine ihanet ettikleri kanaatindeyim.

Bu formu gündeme getirmemdeki ikinci amaç bu değerli sitede sizin de dahil olduğunuz çok az değerli avukat arkadaş yanıt veriyor,Diğer avukat arkadaşlarımızın üzerinedeğim yerindeyse ' ölü toprağı ' serpilmiş... Yahu hiç fikriniz zikriniz bilginiz yok mu?

Çok yoğun iş tempom var diyenler içinde o formu gündene aldım bre allahın kulu o çok yoğun vaktinde bana laf edene kadar hatalı yazdığım yerlere düzeltme yapsana yada birine yazsana bana yazarken saat mi duruyor.. Site yöneticilerinin avukatlara açtıkları forma avukatlar yazsın demişler ya ondan yazmıyorum ama avukatlarında yazdığı yok.. Belkide sitede avukat yokk kendini avukat tanıtan bir sürü kişi var Yani olmaz olmazz herkes sustuğuna göre.. hani olurda birisi yanlışlıkla yazarda zaman filan derse diye formu gündeme tekrara aldımmm. yani zaman daima varrr. Hatta avukatların bu siteden dolayı zaman bulamamaları lazım neredeyse

Klavyenin ellerine yapışmadıklarını anladıkları an avukat arkadaşlarında yazacağına inanıyorum ben o zaman ben gibiler susacak başka şeyler yazacakkk olması gereken bu değil mi?

Bir konu daha varki değerli avukat arkadaşlara diyeceğimmm onun yeri burası değil bir form açarak yazmaklazım. Yanıt vermekten korkmayan tüm avukatlara saygı ve sevgiler.. üzerlerindeki ölü toprağıyla yaşama devam edenlere ise el fatiha...

Nerede
    Ankara, Türkiye.
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın commodore1tr,

Avukat olmayan hatta Hukuk Fakültesini bitirdiği bile şüpheli kişilerin ki sizin durumunuz şüpheli değil! internette bilgiler vermesi Avukatlık Yasasına aykırı olduğu gibi, toplumu yanlış yönlendirilebileceğinden yapılan eylem kamu düzenine aykırılık teşkil eder.

Sevgiyle kalın...

Nerede
    istanbul, Türkiye.
    İletiler
    4
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhabalar efendim,

Güzel bir anekdot ama, siz bence fırıncıyla konuşun. Hiç olmazsa her gün birkaç tane taze ekmek versin yaşlı gazi ve torunlarına. Bu onun fırın işletmesi içn bir zarar doğurmaz herhalde. Bir de yaşlı gaziyi yardım kuruluşlarına yönlendirebilirsiniz.işinize karışmak haddim değil, yine de bir öneride bulunmak istedim. Hoşçakalın...

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın avukatt06 ;
    Dediklerinizde gerçeklik payı var gibi gözükmesine rağmen bence hatalı bir yaklaşım ;
    Neden mi ?
    1.) Malumunuz internet tüm dünya yı kapsıyor ve bu sistem üzerinden ;
    a. Kumar oynatmak serbest ;
    b. Fuhuşun her türlüsünü satmak serbest ;
    c. Kadın ticareti yapmak serbest ;
    d. Teröristlerin propoganda yapması serbest ;
    e. Bölücü başının terör örgütüne mesaj göndermesi serbest ;
    f. Uyuşturucu trafiği yapmak serbest ;
    g. Para karşılığı evlenecek kız bulan şirket kurmak serbest ;
    h. kısacası yasadışı olan şeyleri yapmak serbest ;
    ı. İNSANLARA YARARLI BİLLGİ VEREN SORUNLARA BİR NEBZE ÇÖZÜM BULMAYA ÇALIŞAN ÇORBAYA TUZ ATAN CİDDİ FİKİR TARTIŞMASI YAPILAN BU SİTE AYKIRI....
    insaf ki insafff olmadıı sayın avukatt06.
    2.) 'Avukat olmayan hatta Hukuk Fakültesini bitirdiği bile şüpheli kişilerin ki sizin durumunuz şüpheli değil! internette bilgiler vermesi Avukatlık Yasasına aykırı olduğu ' cümlenizin temel ilkesi yok her ne kadar demek istediğiniz zorlanarak anlaşılıyor isede temeli yok .. niye mi?
    Avukat olmayan kişilerin avukatlık yasasıyla uzaktan yakından ilgisi olamaz yani örneğin ben sahte avukatlığa soyunup aldatıcılık yapmadığım sürece avukatlık yasası beni bağlamaz...
    Kaldıki hukuk fakultesini bitirdiğinden şüphisi olmayanların bu duruma mudahale ederek işin doğrusunu anlatmalarıda bir sorumluluk gereğidir.. yani 'karımın beni aldattığını düşünüyorum ne yapmalıyım ' diye derdini yazan birisine 'ikisinide vur kardeşim tahrik var aldatma var beraat bile edersin ' gibisinden ulvi bir yanıt verene bu yazıyı gören avukatın müdahale etmesi gerektiğini düşünüyorummm.
    Bildiğiniz üzerine avukatlar kamu görevi yapıyor kabul edilir . Yani aslında halka örnek olacak halkın sorunun çözecek kişilerdir .Hani neredeler ? Bende halktan biriyim aklıma mantığıma fikrime bilgime doğru geleni burada yazıyorum, amma yazdıklarım hukuka doğru gelmiyor olabilir asla bunu inkar edemem burada hukukçulara düşen anında müdahale etmek aslını söylemektir.
    Site yöneticileri ellerinden geldiğince bunu yapmaya çalışıyor.. Avukat olmadığı halde (yada avukat adayı yada gerhangi bir hukukçu savcı hakim v.s )burada avukatlık yapanları engellemekte gerçek avukatların görevi olduğunu düşünüyorum.
    yanıt verilmemesinin aslında bir kötü nedeni daha olduğunu düşünüyorum ama onu yazmıyorum.

UNUTMAYIN EN KORKUNÇ YALANLAR SUSARAK SÖYLENENLERDİR...

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: