Bundan yaklaşık iki ay önce kampüste tanıtım yapan birkaç genç ısrarla tanıtım yapmak istedi ben de yardımcı olmak adına dinledim.Online İngilizce bir setin tanıtımını yaptıklarını söylediler.14 günlük bir deneme süreci olduğunu verecekleri misafir koduyla sisteme giriş yapıp eğitimi deneyebileceğimi eğer memnun kalırsam 14 günün sonunda firmalarını arayıp seti satın alabileceğimi söylediler.Memnun kalmazsam da zaten 14 gün sonra sisteme verdikleri kodla giriş yapamayacağımı söylediler ben de tamam dedim.Bu arada biri set hakkında Bilgi verirken diğeri de ellerindeki misafir kodlarının sayılı olduğunu ve kime verildiğini firmaya bilgi vermek amaçlı bir kağıt imzalamam gerektiğini söylediler ben de o an farklı bir şey düşünmedim bir an önce bitsin diye de verdikleri kağıda bilgilendirildiğimi yazıp imza attım üstünde ödemeyle ilgili hiçbir şey yoktu taksit bilgisi vesayire .Acelem olması dolayısıyla dikkat etmedim bir kopyasını bana verdiler ve daha sonra bir ara bu kağıdı inceleme fırsatım oldu üzerinde taksitler görünce anladım ters bir durum olduğunu.Bu firmanın numarasını aradım deneme sürecinin sanırım 7. Günüydü ve bu setin deneme sürecini de istemediğimi herhangi bir satın alma istemediğimi söyledim bir üyelik varsa iptal edilmesini istediğimi söyledim telefondaki müşteri Temsilcisi de iptal işlemini aldığını son kez teyit etmek için tekrar arkadaşları tarafından aranacağimı söyleyince ben de tamam dedim.Beni kimse aramadı ve tabi ben de iptal edildiğini düşünerek kimseyi tekrar aramadım.Bundan bir hafta önce bir numara beni sürekli aramaya başladı açtığımda ise bu firmadan aradıklarını ve satın almış olduğum ürün için taksidini ödemek zorunda olduğumu söylediler ben de böyle bir ürün satın almadığımı ve hiçbir şekilde bu ürünü kullanmadığımı bu yüzden de ödeme yapmak istemediğimi söyledim.Bana deneme süreci olarak söyledikleri 14 gün aslında tüketicinin bir sözleşmeden cayması için konulan 14 günlük süreymiş ve aslında verdikleri kod misafir kodu değilmiş öyle bir şey yokmuş bana bu seti satmışlar ve ben sadece deneme amaçlı bana sunulduğumu sanıyordum bunları sonradan farkettim.Corona virüs nedeniyle memleketime geldim imzaladığım evrak Yanımda değil yurtta kaldı bu yüzden imzaladığım tarih ve evrakın detaylarıyla ilgili bir şey yazamıyorum.Fakat internetten araştırınca gördüm ki bu firma hakkında sayısız şikayet var aynı şekilde yüzlerce kişi dolandırılmış ve zor durumda bırakılmış.Bu firmadan ve tanıtım adı altında insanları dolandıran çalışanlarından şikayetçi olmak istiyorum.Tamamen yasal yolları seyrederek acelesi olan ve sadece bir ürünün tanıtım setini dinlediklerini sanan insanları ayak üstü dolandırarak satın alma sözleşmesi imzalatıyorlar.Tanıtım yapan kişilerin verdikleri bilgilerle kağıtta yazan şeyler tamamen farklıymış aslında.Ben bu dolandırıcılara bir ödeme yapmak istemiyorum ve daha fazla insanı dolandırmalarının önüne geçmek istiyorum nasıl bir yol izleyebilirim yardımcı olur musunuz lütfen mail adresim:ryitik47@gmail.com