Merhaba Değerli Hukuki Net Üyeleri
Umarım konuyu doğru yerde açmışımdır sitede yeni olduğum için kusurum olursa mazur görün lütfen!
kısaca içinde bulunduğum ve değerli görüşlerinizi beklediğim bir durumu özetlemek istiyorum...

21.11.2016 Tarihinde İsveçte bulunan bir güvenlik firmasında çalışmaya başladım.25.06.2018 Tarihinde herhangi bir sebep veya neden gösterilmeden işten çıkartıldım ve bağlı olduğum sendikalar aracılığıyla mahkemeye başvurarak tazminat almaya hak kazandım.
Geçen süre zarfında girdiğim psikolojik baskılardan kurtulmak amaçlı Türkiye'ye dönüp evimde istirahate çekilip mahkeme sonucunu beklemeye başladım.
mahkeme haklı olduğuma hükmetti ve tazminat almaya hak kazandım.
Türkiye Cumhuriyeti İç İşleri Bakanlığından tarafıma verilen Mavi Kart ile Türkiye Cumhuriyetinde yasal bir bankada yasal olarak açtırdığım şahsi İBAN numarama paranın transferinin yapılması istedim.
bankadan tarafıma ulaşan elektronik posta ile gelen havale teyit edilmiş, havalenin bilgim dahilinde olup olmadığı bana soruldu.
Akabinde banka şubeme şahsen başvurup, havalenin bilgim dahilinde olduğunu ve kaynağını, sözlü ifade edip ve belgelerin bende olduğunu istenildiği takdirde belgeleri bankaya sunabileceğimi belirttim.
şubem ile yaptığım telefon görüşmesinde havalenin kaynağını gösteren belgeler bankadan istendi. Banka personeline belgelerin orijinal dilinin İsveççe olduğu istenildiği takdirde çeviri yaptırılabileceğimi ifade ettim, banka personelinin orijinal dildeki belgelerin yeterli olacağı söylendi ve orijinal belgeleri elektronik posta ile gönderdim.
Ancak geçen süre zarfında havale hesabıma yatmamış ve bankadan gelen havalenin geri gönderileceğini anlatan bir mail aldım.
konuyla ilgili sebebin ne olduğunu kaynağını belgelediğim halde sebepsiz neden geri gönderildiğini bankanın şikayet kaydı oluşturmak dahil birden fazla kez müşteri hizmetlerine sorduysamda herhangi bir açıklama yapılmadı.
Konuyla ilgili CİMER e şikayet kaydı oluşturup noterden ihtarname gönderdim. havalenin 3 gün içerisinde hesabıma yatmasını ihtar edip hangi yasal mevzuattan dolayı paramı geri gönderdiklerini açıklamalarını istedim.
ancak konuyla ilgili herhangi bir açıklama veya ihtarnameye cevap elime ulaşmadı, bundan sonra nasıl bir yol izlemem gerektiğiyle ilgili görüşlerinizi fikirlerinizi rica ediyorum şimdiden herkese teşekkürler ve iyi çalışmalar.