Merhabalar,

1 yıl öncesinde Vodafone evde internete telefon üzerinden başvuruda bulundum. Hızlıca kayıt işlemleri tamamlandı. Eve ekip gelip kurumu tamamladı. Ancak internet hızım çok düşüktü. Baya uzun bir süre sonra vodafone müşteri temsilcisini aradığımda iş yeri interneti kullandığımı, akşam 20:00 ile sabah 08:00 arasında hız 3 Mbps olacağını söyleyince şok oldum. Bunun bilgisi verilmemişti bana. Telefon görüşmeleri, e-mail yazma gibi bir çok olay sonrasında. Ses kayıtları dinlenemediği için mevcut fatura ve hatla devam edilecek denildi.
Sonra 15 Şubat 2020 de vodafone tarafından arandım, hız kesintisi olmayan 50 MBps lik internete geçiş yapabileceğimi ilave ücret alacaklarını söylediler. Hemen kabul ettim. 15 Şubattan beri 24 saat hızım 3 Mbps altında. defalarca şikayet formu açtım, BTK, Şikayetvar, gibi ulaşabildiğim her yerden şikayetimi bildirdim. 03 Martta açtığım şikayete henüz teknik ekip evime gelmedi. Modem de arıza var dediler modem aldım, teknik servis kendim çağırdım. Gelen teknik servis hatlarda modemde ya da kablolarda problem olmadığını. Hat tanımlamasında sorun olduğunu söylediler. Bugün sonunda müşteri temsilcilerinden işten anlayan biri ile görüşebildim.
Hala iş yeri interneti olduğunu yine 20:00 den sonra internet hızım kesileceğini söyledi. Böyle konuşmadığımızı kesinlikle bu şekilde onay vermediğimi söyledim. Ses kayıtları dinlenir ona göre karar verilir dendi. İptal edin internetimi bitsin bu rezillik dedim. Cayma bedelini öderseniz ayrılabilirsiniz denildi.

Bu bilgiler ışığında, vodafone tarafından 1 yılı aşkın süredir ödemesini yaptığım interneti kullanamıyorum ve net bir şekilde kandırılıyorum. Ödediğim tüm faturalar için dava açabilir miyim? Öncesinde cayma bedeli ödemeden ayrılabilir miyim?

Teşekkür ederim