Merhabalar,
Annemiz 11 yıl önce emboli atması sonucu sağ tarafı felç oldu. Bir de konuşamıyor maalesef.
Bu süre zarfında hiç evlenmediğim için ailemle yaşıyorum, anneme ve babama yine evlenmemiş kardeşim ile aynı evde baktık.
Ancak son iki yıldır babamın koah hastalığının ilerlemesi ve diğer kardeşimin yeterince bana destek olmaması dolayısıyla annemin bakımında zorlanmaya başladım. Evli ve İstanbul da yaşayan kızkardeşim ise bu zamana kadar ne annemin ne babamın hiçbir şeyi ile ilgilenmedi.
Devlet memuru emeklisiyim. Geçen yıl konuşamadığı için birçok resmi işlemde sıkıntı yaşandığından annemin vasiliğini aldım.
Son birkaç aydır, annemin gece uykularında da problem yaşamaya başladık. Bu beni ciddi olarak etkilemeye başladı, bu yüzden kardeşimle kavga ettik ve annemi profosyonel bakımı amacıyla geçici olarak bakımevine yatırdım.
Ancak, 3 hafta sonra bu sefer İstanbul'daki kızkardeşim annemi en küçük kardeşimin kışkırtmasıyla kendi evine aldı, ancak aldıktan sonra sürekli bakmak üzere yanına aldığını öğrendim.
Buna annemin biraz özlem gidermesi için razı oldum.
Ancak her iki kardeşim de benimle olan geçimsizlikleri dolayısıyla, annem ile görüntülü görüşme sağlamak için aradığımda her ikisi de telefonlarıma ve mesajlarıma geri dönmüyorlar ve annem ile iletişimimi engelliyorlar. Bu konuda haklarım nedir?