Babanemin annesi istanbul üsküdarda yasayan birisi ile evlilik yapıyor 1950 yılında daha sonra bu kişi bir kaç yıl sonra vefat ediyor. babanemin annesi 1973 yilina kadar bu kisiden dul maasi aliyor, sonrasinda oda vefat ediyor. bu kişinin 1 tek kızı var daha önceki evliliğinden kızı 92 yaşında ve halen hayatta, ancak akli dengesini yitirmiş ve onunda kızı vasi olarak atanmış. Babanemin uvey babasının üsküdarda 1940 1950 lerde evi ve bahçesi varmış sürekli babaneme ve eşine burayı alın sizin olsun kızıma kalmasin o bana bakmadı ilgilenmedi dermiş bu kişi felçli babanemin annesi bakmış. eşinin üzerine bahanemin annesi veraset ilami cikarttirmamis hiç bu nufus kayıtlarıda tc kimlik eslestirilmelerinde nufus memurunun hatasıyla tamamen yanlış yazılmıştı (adanali başka birisi ile evli gösterilmiş babanemin annesi) dün itibariyle kütük kayıtlarından ben duzelttirdim ve tarihler olaylar tamamen doğrulanmış oldu üvey babanın evi üskudar ahmediye mahallesi olarak cikiyor ancak sadece mahalle var adres yok ikamet adresi bu kisinin tapulu evi buna suan ulaşamadım. nüfustan mirasçilik bildirimi diye bir evrak verdiler babanemin annesi mirasçı ve bu kişinin kızı mirasçı görülüyor bu 92 yaşında olan bayan sosyal medya kullaniyormustu onlara ulaştım 2 sene öncesine kadar sosyal medyası varmıştı buldum kızınınsa aktif sosyal medyalari ancak irtibata geçmedim nufus verapset verselerdi bize kaydı gelirdi ancak mahkeme bize göndermemişte olabilir dedi üsküdar tapu ile görüştüm bu şekilde o tarihlerde olup üzerine mal olan ölülerin olduğunu çıkacağını oraya veraset ile gelip hak sahibinin kütükten sorgulama yapılabileceğini söyledi. Ilçe adliyesine gittim ancak adliyedeki görevli 1950 yılına ait veraseti biz çıkartamayız ankara bölge adliyesine gidin dedi acaba bu gerçek ki ilçedeki adliye ile bölgenin farkı nedir verasette ? Şimdi bu babanemin üvey kız kardeşi 92 yaşında olan mirası kendi üzerine aldıysa hak talep edebilirmiyiz yada oda hiç almadıysa bu miras bulunabilir mi ? Ayrıca nufus memurunun söylediği bu 92 yaşındaki üvey kardeş ve kızı kalmış hayatta başka soyları yok onlar vefat ettiğinde hiç kimse olmayacak hayatta dedi kızı 70 yaşında evlenmemiş yada çocuk kaydı olmamış dedi bunların üzerine olan mirasta üvey kardeşine gelebilir ölen üvey annesi üzerinden dedi bunu bir hukukcuya danisiniz dedi acaba boyle birşey mümkün olabilir mi. Son olarak veraset için hangi evraklar gerekiyor. mirasçilik belgesi var sadece elimde şuan. Çok uzun oldu biliyirum okuyup yorum yapan fikrini paylaşan hukukcularimiza sonsuz teşekkür ederim iyi çalışmalar.