Özel bir üniversitede öğretmen olarak görev yapıyorum. Yüksek Öğretim Kurumu'nun yapmış olduğu bilgilendirmeye göre 12 gün idari izinli sayılmama rağmen üniversitem buna karşı çıkıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim?

YÖK'ün bilgilendirmesindeki ilgili kısım şu: https://www.yok.gov.tr/Sayfalar/Habe...endirme_1.aspx

"1. Yükseköğretim üst kuruluşlarında Başkan, Başkan Vekili, yürütme kurulu üyeleri, Yükseköğretim Denetleme Kurulu Başkan ve üyeleri, Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı, Daire Başkanı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri ile Hukuk Müşaviri hariç olmak üzere 60 yaş ve üzerinde bulunanlar ile hamilelerin, yasal süt izni kullananların, engelli çalışanların, Sağlık Bakanlığının belirlediği dezavantajlı grupların (bağışıklık sorunu olanlar, kanser hastaları, kronik solunum yolu hastaları, obezite ve diyabet, kalp damar hastaları, organ nakli olanlar, kronik hastalar) 16 Mart 2020 tarihinden itibaren on iki gün idari izinli sayılmasına,"

6 yıldır sedef (psoriasis) hastasıyım. Hastalığımın tanımı şu: "Sedef hastalığı psoriasis, kronik seyirli ve tedavisi olmayan bir hastalıktır." , "Hastalığın genellikle yaşam boyu devam eden bir bağışıklık sistemi hastalığı olduğunun altını çizen Prof. Dr. Atakan sedef hastalığına psoriatik artrit, kardiyovasküler hastalıklar, inflamatuar barsak hastalıkları, metabolik sendrom, malignansi ve depresyon gibi önemli rahatsızlıkların da eşlik ettiğini bildirdi. "

İnternetten iki dakikalık bir araştırma sonucu ile bile kronik ve bağışıklık sistemi ile ilgili bir hastalık olduğunu görebiliyoruz fakat nedense üniversitedeki doktorumuz bana telefonda "Siz izin kapsamına girmiyorsunuz." dedi. Ben de kendisinin bu hastalık hakkında çok bilgili olmadığını düşünüp yarın için kendisi ile randevu oluşturdum. Eğer üniversitede doktoru ve üniversite yönetimi bu izin talebimi reddederse ne gibi bir yol izlemeliyim?

Araştırma görevlisi olmadığım için herhangi bir ekstra işim yok. Gereksiz yere risk alıp boş okulda oturmak zorunda kalıyorum maalesef. İşe giderken metrobüs kullanıyorum ve bu beni tedirgin ediyor.