17 aralıkta 3000 tl peşin kalanı 1000 tl aylık taksitle senetsiz noter devirsiz 7000 tl ye anlaştığımız aracımı alıcının ödemeyi durdurması nedeniyle geri alamıyorum, aracı satarken durumumu izah ettim bankaya borcum var geciken yılbaşına kadar 3000 tl ödemem lazım diye o da tamam dedi onayladı
17 aralıkta bana 3000 tl peşin vermesi gerekirken elinde bulunan iki adet altını kuyumcudan 2200 küsür tl ye bozdurdu yanımda bana da gösterdi ve bana 2200 tl verip küsüratı kendine aldı aralık sonuna kadar üstünü tamamlarım dedi bende aramızdaki samimiyetten parayı alıp aracı bıraktım ve ayrıldım oradan, ay sonuna yakın kalan parayı sordum ve durumu izah ettim iki güne kadar halledeceğim dedi ama bana 3 ocakta 1700 tl yolladı akşam beşten sonra ve ben bankaya sözümü yerine getiremediğim için haliyle ihtar ve faiz cezası aldım
şubat ilk haftası onunla görüştük yüz yüze eski bir dava yüzünden cezaevine girdiğini ve borç para bularak kefaleti ödeyip çıktığını bana parayı da martta vereceğini söyledi bende olan oldu diye kendime göre ayrıldım yanından
10 martta kendini aradığımda bana cuma yada pazar paranın kalanını vereceğim deyince durumu tekrardan izah ettim beni çok zor durumda bıraktığını ve çok zarar ettiğimi söyledim oda bana cezaevine girmesinden kaynaklanan sorunları anlattı ama benim yüzümden girmedi cezaevine ve beni hiç bilgilendirmedi, bende bırak abi paranın geri kalanını sen bana aracı hangi şartlarda geri verirsin deyince bozuldu araca masraf yaptığını ilave etti
bende abi bütün masraflarını ve hesaplarını yap bana bilgi ver ben ona göre kendimi ayarlayayım dedim bir gün sonra bana watsapptan mesaj attı
17 aralıkta bozdurduğu altın beş çeyrek altın ediyormuş
beş çeyrek altın, eft ile yolladığı 1700 tl, araca yaptığı masraf 300 tl ve bandrol parası 100 tl
altınları altın olarak kalanını nakşt olarak getir arbanı al git yazıyor mesajda
cevap olarak bunları tek seferde karşılayamaycağmı yardımcı olmasını rica ettim bana kızmış aracı geri istiyor diye başka bir araç anlaşması yapmış 1000 tl kapora vermiş onu anlattı sen aracını al daha ona binmem kullanmam kesinlikle dedi
ben aramızdaki samimiyeti öldürmemek için ona teklifler sundum ama o kabul etmedi illa kendi istediklerinde diretti
en son 4000 tl nakit teklif ettim yine kabul etmedi
şimdi ben nakit olarak elime geçen 3900 yerine 4000 tl veriyorum kabul etmiyor aracımı vermiyor başka türlü
ve aradan geçen 80 gündür araç onda benim latiğim motor yağım devir yapılmadığı için hala benim üzerimden ödenen sigorta aracımın yıpranması bunları hesaba katmıyor altın bozdurmuş bunun zararını bana kesiyor ben onn ödemeleri aksatması yzüünden bir sürü banka faizi ödediğim halde
dün trafik tescile gittim durumu izah ettim anca aracın çalındığını ihbar edersen aracı aramaya başlarız yoksa senin sorunu savcılık çözer dediler ama adliyeye gidene kadar cuma günü akşam beşi getçti
şimdi benim nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardıma ihtiyacım var yardımcı olacak fikir ve bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim