Efendim merhaba... Bir sorunum var ve nereye gitmem gerektiğini bilmiyorum. Sorunum şu ki;
Askerliğe olması gereken yaşımdan geç gitmek durumunda kaldım.. Yoklama kaçağı pozisyonuna düştükten sonra askere kendi rızamla gelip işlemlerimi yaptırdım.. Ve askere alım için acemi birliğinin bulundugu adrese katılıp,12 ay sonunda askerliğim bitirdim. Geldiğimde de yoklama kaçağı borcum13 bin küsüre ulaşmıştı..Askerdeyken vergi dairsi e haciz yoluyla askerdeki aylıgıma bile el koydu.. Ben askerliğimi bitirdikten sonra bedelli durumu ortaya cıkmıstı ve yaoanların geçmişe yönelik borcları olanları afetti devlet.. Bizi neden kimse böyle bir kapsamın içine sokmuyor..onlar parasını verdiler borçlarından kurtuldular, ben de 12 ay askerliğimi yaparak borcumu ödemiş olmuyor muyum eğer öyleyse ? İnternette af çıkarılacagına dair haberler var ama sadece haber olarak var. Kesinleşen bir şey var mı, bilmiyorum. Ve bu ceza affı söz konusuysa ilk olarak nereden başlamam gerekiyor onu da bilmiyorum. Yardım edebilir misiniz ?