+ Konuyu Yanıtla
1 den 7´e kadar toplam 7 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  283
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı haberim olmadan mail adresim kullanılarak açılan üyelikler (discord)

  Buna benzer bir konuyu daha önce de sormuştum tekrar başıma geldi. Gmail hesabım çok eski, ilk çıkan hesaplardan. O zaman adresler boş olduğundan oldukça sade ve kısa bir adresim var yani ahmet @ gmail.com mehmet @ gmail. com gibi. adres böyle olunca bir çok kişi bir siteye üye olurken ya yanlışlıkla da da üşenerek adres sallıyor veya otomatik üyelik açan robotlar benim adresime denk gelip haberim olmadan mail adresim ile çeşitli platformlarda üyelik açıyorlar. bana da ara sıra gün birçok alakasız siteden üyelik başlatıldı mailleri geliyor. facebook instagram gibi büyük sistemlerde biri sizin email ile üye olsa bile, sistem o email adresine onay maili gönderiyor ve o emailin gerçek sahibi o maili onaylamazsa ÜYELİK başlamıyor ve bir süre sonra iptal ediliyor zaten olması gereken de bu. biri benim emailim ile facebook hesabı açsa bile bana mail gelince onaylamayacağımdan bir sorun yok çünki hesap onay verilmeden kullanılamıyor. Fakat maalesef tüm site ve uygulamarda durum böyle değil. Bazı siteler discord gibi onay maili gönderiyor fakat MAİL ONAYLANMASA bile hesabı kullanıma açıyor ve sizin emailiniz ile üyelik başlamış oluyor. böylece sizin haberiniz olmadan birileri sizin mail adresiniz ile bir sisteme üye olmuş oluyor. Üyeliğe ait mail gözünüzden kaçabilir spam maile düşebilir ve haberiniz olmayabilir.

  Bugün de discord dan bana bir mail geldi şu kullanıcının hesabı benim mail ile yaratılmış ve onay için linke basın diyor. Ben onay vermedim ve gidip discord a ayrı bir mail atarak mail adresimi belirttim, herhangi bir discord hesabı oluşturmadığımı, hesabı oluşturanı tanımadığımı, discord sitesine girmediğimi ve discord kullanıcısı olmadığımı belirttim ve söz konusu hesabın silinmesini istedim. yazdıkları cevap, birileri yanlışlıkla sizin email ile üye olmuş olabilir ama hesabı hemen silemeyiz hesabın deaktive edilmesi ve silinmesi 1 ayı bulur dedi. Şimdi saçmalık burada başlıyor, normalde discord da hesap kapatmak için login olup sayfadan hesabı silebiliyorzunuz ama hesabı ben oluşturmadığım için şifresini de bilmiyorum ve login olup hesabı kapatamıyorum. Ama hesap ile mail adresim eşleşmiş ve bu benim haberim olmadan olmuş gönderilen onay maili de onaylanmamış bu durumda hesap aktive edilmemesi gerekir veya ama hesap mail onayı olmadan da kullanılabiliyor (bunu başka bir mail hesabı ile yeni bir üyelik açarak denedim, başka bir mail ile deneme amaçlı ayrı bir discord hesabı oluşturdum üyelik onayı vermeseniz bile hesap devam ediyor ve login olup her türlü kullanabiliyorsunuz sadece başkaları sizin hesabı görürken mail adresi henüz onaylanmadı ibaresi ile görüyor ama bu o hesabı açanın zararlı bir iş yapmasına engel değil ve başkaları sizin email adresinizi görüyor). Hesabı silin dediğinizde ise 1 ay sürer deniyor.

  Şimdi sorun şu, bu benim mailim ile açılan hesap yasadışı bir olay yaparsa sorumluluk kimde olacak? Birileri bir sitede üyelik açıyor ve üyelik bilgilerinde de sizin onayınız olmadan sizin email adresiniz var. Çok can sıkıcı bir durum. Diyelim adam gitti birilerine küfür etti, veya discord sistemine saldırıda bulundu, sunucu verilerini bozdu, birilerini dolandırdı, yasadışı propaganda yaptı terör destekledi veya gitti yasadışı müstehçen içerik paylaştı? Hesabın silinmesi için gerekli yazıyı yazdım ama hesap prosedürler gereği 1 ay aktif kalacakmış ve silinmesi bu süreyi bulurmuş. Ayrıca discord un forumlarında ve destek kısmında benimkine benzeyen çok şikayet gördüm dünya çapında. Birçok kişinin haberi ve onayı olmadan discord hesapları açılmış ve insanlar mail onayı olmadan hesapları başlatmanız çok büyük hata ve risk demişler ama discord oralı olmamış. Mail onayı olmadan üyeliğin başlaması ayrı bir saçmalık, hadi başlattın mail sahibinden onay gelmezse 1 gün içinde üyeliği yok et o da yok. Artı durumu izah edip kapat dediğinizde de 1 ay süresi iyice berbat. Bu arada discord dünyada 250-300 milyon üyesi olan bir platform.  Hukuki NET Güncel Haber

  haberim olmadan mail adresim kullanılarak açılan üyelikler (discord) konulu yargıtay kararı ara
  haberim olmadan mail adresim kullanılarak açılan üyelikler (discord) konulu hukuk haber
  Konu cemalgurler tarafından (24-02-2020 Saat 00:26:23 ) de değiştirilmiştir.

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  283
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: haberim olmadan mail adresim kullanılarak açılan üyelikler (discord)

  discord maillere çok geç döndüğü için twitter üzerinden erişeyim dedim. (twitter dan gelen isteklere daha hızlı dönüş oluyormuş) mail adresim ile ilk defa twitter hesabı açayım dedim meğer başkası benim mail ile twitter açmış 2016 da fakat yabancı ve acayip bir dilde olduğu için hesap açılma mailini görmemişim. maile girip o hesap bana ait değil dedim ve mail ile bağlantısını kestim. şimdi yukarıdaki aynı soru devam ediyor, 2016 da açılan hesap da kural dışı işler yaptığı için iptal edilmiş. 4 yıl boyunca alakasız bir twitter heasbı mail adresime bağlı kalmış. ben yeni fark edip ilişkisini kestim. hesap yasaıdışı işler yaptı ise benim sorumluluğum ne olacak meçhul. hesabın onaylanmasına ait linke basılmadı yani mail onaylanmadı, tarafımdan o sözkonusu hesaba giriş yapılmadı. ama mail adresim 4 yıl boyunca hesap ile ilişkili kaldı.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Jun 2009
  Nerede
  Kocaeli
  İletiler
  8.972
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: haberim olmadan mail adresim kullanılarak açılan üyelikler (discord)

  E-posta sizin olduğuna göre "şifremi unuttum" ile mail adresinize yeni şifre linki alamıyor musunuz?

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  283
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: haberim olmadan mail adresim kullanılarak açılan üyelikler (discord)

  Şenol bey cevabınız için teşekkür ederim. Ama benim derdim twitter hesabına girememek veya mail hesabımdan yeni twitter oluşturmak değil.
  Birileri 2016 da benim mailim ile twitter hesabı açmış, bana onay maili gelmiş ben onaylamasam bile hesap açılmış, kuraldışı davrandığı için de kapatılmış.
  Ben de yeni açılan hesabı yeni fark edip mail adresim ile olan ilişkisini kestim. Açılan Twitter hesabının ne zaman ve daha önemlisi neden kapatıldığı belli değil.
  Spam hakaret vs gibi basit bir suç da olabilir, terör uyuşturu vs de olabilir, çocuk istismarına yönelik çok daha ciddi bir suç da olabilir. Benim sorum bu durumda benim hukuki sorumluluğum nedir? Söz konusu twitter hesabı soruşturmaya girerse bağlı olan email hesapları da incelemeye alınır mı email onaylanmamış bile olsa.

  Benim oluşturmadığım, şifresini bilmediğim, herhangi bir şekilde login olmadığım, varlığından haberi olmadığım, tarafımdan onay verilmemiş de olsa mail adresime 3 yıl bağlı bir twitter hesabı söz konusu ve bu hesap kuraldışı/yasadışı bir unsur yüzünden kapatılmış.

  Hesap zaten kapatıldığı için yeni şifre alamazsınız, artı halen kapanmamış olsaydı ve ciddi bir suça karışan bir hesap olsa idi, yeni şifre alıp hesaba giriş yapsaydım işler iyice karışacaktı. Forumda buna benzer olaylar var mesela başka birinin yazdığı:

  ----------------------------------------------
  ...Bendeki olay ise tam olarak şu hindistan lokasyonlu bir twitter hesabından +18 ve ç.p sayılan videolar yayınlanmış bu olay ncmec raporunda tam olarak 19.09.2017 - 20:15:43 UTC saatinde olmuş. ncmec raporunda bu twitter hesabından giriş yapan hesapların ip adreslerini raporlamış ve nasıl olduysa benim 2 ip adresimlede bu twitter hesabına giriş yapılmış ama giriş yapılan tarihler 15.10.2017 ve 16.10.2017. Olay tarihi ve giriş tarihi arasında zaten büyük bir fark var. 20 tane ip adresinin içinde benim ip adresimlerim olduğundan dolayı şüpheli olarak dava açılmış...

  Twitter hesabı yabancı bir hesap ve ncmec raporunda şu bilgiler sırasıyla yer alıyor.
  -Olay türü ve Zamanı
  -Paylaşılan tweetin oluşturulma zamanı ve url adresi.
  -Twitter hesabının bilgileri, mail adresi, kullanıcı adı, kullanıcı id'si, profil url'si ve twittera kayıt olduğu tarih ile ip adresi.
  -Twittera erişim sağlayan son 20 ip adresi.
  -Toplam upload sayısı
  -Upload yapılan dosya hakkında bilgiler.
  -Twitter'a erişim sağlayan son 20 ip adresinin konum bilgileri
  ----------------------------------------------


  Dediğim gibi zaten şu an mail adresim twitter da boşa çıktı yeni hesap alabilirim, derdim twitter hesabı almak değil, bu 2016 da açılan saçma sapan hesap yüzünden ileride hukuksal olarak uğraşır mıyım? Mesela yukarıdaki örnekte mail adresi de geçiyor burası kafa kurcalıyor.

  Discord dan açılan hesabı kapattırmaya çalışırken bir de bu twitter işi çıktı. Discord hesabı oluştuktan sonra 15 gün içinde kapatacak. Twitter da ise zaten kapanmış ama çok uzun süre email bağlı kalmış.
  Konu cemalgurler tarafından (26-02-2020 Saat 00:48:11 ) de değiştirilmiştir.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  283
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: haberim olmadan mail adresim kullanılarak açılan üyelikler (discord)

  konu hakkında uzman bir bilişim avuatına sordum merak edenler olursa yazayım:
  ciddi suçlarda (terör intihar ç.p.) gibi twitter o ülkenin kolluk birimlerine: twitter hesabını oluşturan, hesaba giriş yapan ve hesaba yasadışı içeriğ yükleyen IP adreslerini ve o hesaba ait mail adresini bildiriyor.
  o hesabı oluşturmadığım ve hesaba login olmadığım için (aslında hayatımda hiç twittera login olmadım) için IP konusunda sıkıntı olmaz ama mail adresin yüzünden uğraşabilirsin dedi. savcılığa dilekçe yazıp hesabı oluşturanlardan şikayetçi ol, takipsizlik ile sonuçlanır sonuçta hesabı oluşturan yurt dışı bulunmaları imkansız ama ileride bir soruşturma olursa elinde lehinde kanıt olur dedi.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Jun 2009
  Nerede
  Kocaeli
  İletiler
  8.972
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: haberim olmadan mail adresim kullanılarak açılan üyelikler (discord)

  Alıntı cemalgurler rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  konu hakkında uzman bir bilişim avuatına sordum merak edenler olursa yazayım:
  ciddi suçlarda (terör intihar ç.p.) gibi twitter o ülkenin kolluk birimlerine: twitter hesabını oluşturan, hesaba giriş yapan ve hesaba yasadışı içeriğ yükleyen IP adreslerini ve o hesaba ait mail adresini bildiriyor.
  o hesabı oluşturmadığım ve hesaba login olmadığım için (aslında hayatımda hiç twittera login olmadım) için IP konusunda sıkıntı olmaz ama mail adresin yüzünden uğraşabilirsin dedi. savcılığa dilekçe yazıp hesabı oluşturanlardan şikayetçi ol, takipsizlik ile sonuçlanır sonuçta hesabı oluşturan yurt dışı bulunmaları imkansız ama ileride bir soruşturma olursa elinde lehinde kanıt olur dedi.
  Bir şey çıkacağı kanaatinde değilim, ama çok mantıklı olur şikayetçi olmak.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  283
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: haberim olmadan mail adresim kullanılarak açılan üyelikler (discord)

  Ama eğer hesabı benim açmadığımı unutup, gidip şifremi unuttum diyip, maile gelen password resetlemeye basıp twitter hesabına yeni şifre belirleyip login olsaydım o zaman söz konusu hesaba IP adresin de düşerdi ve sorun olurdu dedi eğer ciddi bir suça karıştı ise.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. IP adresim kullanılarak dolandırıcılık yapılmış
  Herkese merhaba Dün siber suçlar şubesinden arandım ve ifadeye cağırıldım. Bir vatandaş bir ilan sitesi üzerinden ses sistemi satmak için İlan...
  Yazan: AC22 Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 14-12-2018, 09:40:01
 2. İp adresim kullanılarak kredi kartı dolandırıcılığı yapılmış
  İp adresim kullanılarak kredi kartı ile alışveriş yapılmış.Geçen sene ağustos ayında karakola gidip ifade verdim.İp adresim üzerinden Nazilli 'de bir...
  Yazan: baharimsin Forum: Kredi Kartları ve Bankacılık Hukuku
  Yanıt: 11
  Son İleti: 27-10-2014, 21:25:07
 3. İp Adresim kullanılarak kredi kartı dolandırıcılığı yapılmış ne yapmam gerekir ?
  benim ip adresimden bir başkasının kredi kartıyla sahibinden sitesinden alışveriş yapılmış kişi şikayetçi olmuş istanbul savcılıgından arama kararı...
  Yazan: shezgin Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 7
  Son İleti: 01-04-2014, 16:36:28
 4. İp Adresim kullanılarak kredi kartı dolandırıcılığı yapılmış ne yapmam gerekir ?
  Bu konuda yardımcı olabilecek varsa özel msj atarsa sevinirim.
  Yazan: Ahmet Şahin Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 12-03-2014, 09:07:52
 5. Kredi Kartı Bilgilerim Kullanılarak Haberim Olmadan İnternet Üzerinden Harcama Yapılmış.
  İyi akşamlar. 22/08/2012 tarihinde kredi kartı ekstremde 4 adet toplam 3100 Tl tutarında internet sitesinden harcama yapılmış. internet sitesiyle...
  Yazan: hasan09a Forum: Kredi Kartları ve Bankacılık Hukuku
  Yanıt: 6
  Son İleti: 10-10-2012, 18:31:02

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.