Merhabalar

Ben Devlet hastanesi tarafınca verilen engelli raporunda %64 engelli biriyim. Bundan 2 yıl önce Askeri hastaneye gittim ve oradaki komutan bana sen muafsın dedi ve gönderdi. Aradan 2 yıl geçti ve yoklama kaçağı olduğumu öğrendim. Bu doğrultuda tekrar engelli raporunu yenilemek için devlet hastanesine başvurdum. Bana ilaç tedavisine başlamam gerektiği söylendi ve 6 aylık bir tedavi süreci verildi. Bunun 3. ayında doktor hasta olmadığımı söyledi ve beni gönderdi. Bende eğitim ve araştırma hastanesine tekrardan başvurdum. Orada da ilaç kullanmadığım için yüzde veremeyeceklerini söylediler. Oradan aldığım puan %36'tıydı. Buna itiraz ettik ve Uludağ üniversitesine sevk edildim. Psikiyatri doktorum bana 6 aylık ilaç tedavisi verdi. 6 ay geçtikten sonra %60 rapor verdi. Şuan Uludağ Üniversitesi raporumda %60 psikiyatri, %17 fizik, %10 noroloji, %5 kulak burun boğaz yani toplamda %72 raporum mevcut. Psikiyatri doktorum askere gidemeyeceğimi söyledi. Atipik psikoz hastalığına sahibim, bacağımda 2 cm kısalık mevcut ve skalyozum, zeka geriliğim var ve sol kulağımda işitme kaybı var.

Bundan 1 ay önce hhakkımda yakalama kararı çıkmış. Polisler gbtye soktu ve savcıya ifade vermeye gittim. 5 martta Askerlik kanununa muhalefet suçundan davam var. Askeri kurula girecek zamanım yok. Bu rapor sizce beraat ettirirmi? Yada ne gibi ceza alırım