+ Konuyu Yanıtla
1 den 2´e kadar toplam 2 ileti bulundu.

Konu: İnternet Servis Sağlayıcı Değiştirme

İnternet Servis Sağlayıcı Değiştirme Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Jun 2013
  Nerede
  BURSA
  İletiler
  13
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı İnternet Servis Sağlayıcı Değiştirme

  Sa,

  Arkadaşlar 2019 Ocak ayında internet hizmetimi başka bir firmaya taşıtma kararı aldım.
  Taşıtma için Firma değişikliği olarak başvuruda bulundum ve başvuru evrakımı yeni firmaya gönderdim, 04/01/2019 tarihinde ıslak imzalı olarak belgeler gönderildi ve 10/01/2019 tarihinde tarafıma Firma değişikliği yapıldığına dair mesaj atıldı.
  Gönderdiğim evraklar içerisinde firma değişimi için gerekli olan belgede yazan "formda adı geçen hizmetin alıcı işletmeciye taşınmasına, borcu saklı kalmak kaydıyla taşınmasına onay veriyorum" gibi bir metin var ve form içinde benim kimlik bilgilerim xDSL hizmet numaram alıcı ve verici işletmeci bilgileri yer alıyor.

  Buraya kadar herşey normaldi ama sorun burada başlıyor 10/01/2019 Tarihinde ben adıma kayıtlı xDSL numaralı hizmeti taşıttım ama 11/01/2019 tarihinde eski internet sağlayıcı firmada taahhüt süresi tekrar uzatılmış (gelen faturalarda da xdsl hizmet numarası aynı yani yeni bir taahhüt değil bu). Tabi ben bu uzatmadan yeni faturalar geldikten sonra haberdar oluyorum.
  Firmayla görüştük tekrar yeni firma taşıma için eski firmadan onay alınması gerektiğini onay alınamadan zaten taşıma yapılamadığını bildirdi.
  Eski firmayla olan görüşmelerde ise taraflarına iptal talebi gelmediği yönünde bilgi verildi uzun süre arayıp durdum sorun çözülmesi için ama sonuç alamadık.

  3. Ayda falan iptal edin ben ödeyeyim neyse borcum dedim bana 250tl 300tl gibi cayma bedeli çıkar dediler bu arada ben 2 ay o gelen faturaları da ödedim yani durduk yere firmayı değiştirdim diye 350 400 lira fazla para ödemiş olacaktım bende kabul etmedim şikayet ettim tüketici hakem heyetine tabi şikayet süreci daha sonra oluştu 6 ay geçti hala dönüş yapılmadı.

  Son olarak Avukatlık olduk dosya masrafı vs. 701tl olmuş borcum, aracıma ve maaşıma icra koyulacakmış falan dendi. Kendilerine de durumu izah ettim ama herkes kendi işini yapıyor kısacası şu kadar süreniz var falan denildi.

  Şimdi sizce nasıl bir yol izlemek lazım.  Hukuki NET Güncel Haber

  İnternet Servis Sağlayıcı Değiştirme konulu yargıtay kararı ara
  İnternet Servis Sağlayıcı Değiştirme konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jun 2013
  Nerede
  BURSA
  İletiler
  13
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnternet Servis Sağlayıcı Değiştirme

  Merhaba,

  Kendi konuma kendim cevap vereyim belki birilerinin işine yarar.
  Alttaki bilgiler doğrultusunda servis sağlayıcı değişimi onayı alındıktan sonra eski internet servis sağlayıcısı ile olan sözleşmemin fesh edilmiş olması gerekmekteydi, benzer sorunlar yaşayanlar bunlar üzerinden şikayetlerini dile getirebilirler.

  Birde şu durum var, ben haklıyım ama hala bana önce öde sonra paranı iade alırsın diyerek çözüm sunuyorlar bu yapılan hatanın sorumlusu neden ben olmak zorundayım neden para ödemek zorundayım. Koskoca hukuk forumunda bile bu tarz çözümler sunulmuş şahsen bu çözümleri doğru bulmuyorum yani hem mağdur ediliyorum bide mağduriyetimi gidermek için para ödemek zorunda bırakılıyorum.

  İnternet Servis Sağlayıcısı Değişikliği
  *İnternet servis sağlayıcınızı değiştirmek istiyorsanız, yeni hizmet almak istediğiniz şirkete başvuruda bulunmanız gereklidir. Transfer-In (geçiş işlemi) olarak adlandırılan, abonelik iptal ettirmeden başka bir internet servis sağlayıcısna geçme işleminde, internet hizmeti almak istediğiniz şirketin abone olmak için sunduğu yöntemlerden herhangi biriyle başvuruda bulunabilirsiniz.
  *Başvuru işleminiz geçmek istediğiniz servis sağlayıcıya göre farklılık gösterir ancak bu şirketler genellikle size kargo ya da herhangi bir şekilde gerekli belgeleri ulaştırır ve imzalatır.
  *BTK'nın sesli teyit uygulamasını aşamasını tamamlanır. Teyit alındıktan sonra verici internet servis sağlayıcı şirkete bu durum iletilir. Bu şirketin talebe cevap vermesi için 2 günlük bir süresi vardır. Buradan da onay alındıktan sonra işlem sonuçlanır.
  Nakil işlemi belgelerin tam olması gereklidir. Süre kısıtına uymadığı için BTK tarafından cezai yaptırıma uğraması için ve karşı İnternet Servis Sağlayıcı'nın red cevabu vermemesi için gerekli belgeler eksiksiz şekilde doldurulmalıdır.

  Geçiş talebinin işleme alınmayacağı durumlar:
  *Abonenin hizmet numarası üstünde açık iş emri var ise( devir, nakil, abonelik iptal)
  *Geçiş işlemi başvurusu yapılır sonuçlanmamış ve bu durumdan 3 ay geçmemiş ise.

  Tüketici hakları yönetmeliğinde geçen maddeler.
  İnternet servis sağlayıcısı değişikliği

  MADDE 24 –
  (1) İnternet servis sağlayıcısı değişikliği sürecinde abonenin aldığı hizmette yaşanabilecek kesintinin asgari seviyede olması esas olup bu durumun sağlanması için işletmeciler işbirliği içinde hareket etmek ve gereken her türlü tedbiri almakla yükümlüdür.

  (2) Değişiklik süreci, abonenin talebi üzerine abonesi olmak istediği internet servis sağlayıcı tarafından yürütülebilir. Abonenin talebi, imzalı talep formu ya da abonelik sözleşmesinde vereceği onay şeklinde olabilir.

  (3) Bu madde kapsamında abone onayının alınması, abonenin yapılan işlemlere dair kabulünü gösteren ispatlanabilir irade beyanı veya belgesinin sağlanması şeklinde yorumlanır.

  (4) Kurum, gerekli gördüğü takdirde işletmeci değişikliği esnasında yaşanabilecek kesinti süresi dâhil bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar belirleyebilir.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. İnternet servis sağlayıcı değişikliği sorunsalı
  Merhaba, Arkadaşlar 2019 Ocak ayında vodafonnet firmasından Firma Değişikliği talebiyle Türknet firmasına başvurdum. Evraklarımı kargoyla...
  Yazan: Anıl16 Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 20-12-2019, 19:11:37
 2. [Tüketici hakem heyetleri] İnternet sağlayıcı fatura itirazı.
  Merhabalar, Bir internet sağlayıcısının, internet hizmetini kullanırken 16 Haziran 2016 tarhinde internet hattım tamamen kesildi. Durumu firmaya...
  Yazan: ByAbbA Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 19
  Son İleti: 12-10-2016, 16:25:58
 3. İnternet sağlayıcı ile yaşadığım akıl almaz olay !
  Merhaba , başıma gelen bir olayı bu forumda sorarak bilgi almak istiyorum siz değerli hukukçu arkadaşlardan konuyu baştan sona okumanızı rica...
  Yazan: Big Ocean Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 7
  Son İleti: 05-01-2015, 19:49:07
 4. İnternet servis sağlayıcısına dava açma
  Öncelikle iyi günler. 19.11.2013 tarihinden beri aynı internet sağlayıcısını kullanmaktayım.Haziran ayından beride ciddi ölçüde kopma sorunları...
  Yazan: Sayvaz Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 26-10-2014, 13:01:15
 5. ADSL servis sağlayıcı abone olmayan kişiye 3 aydır fatura yolluyor
  adsl servis sağlayıcı abone olmayan kişiye 3 aydır fatura yolluyor 3ay once telefonla abone olmak istediğimizi belirttik 2 gün içinde size...
  Yazan: erolkocak Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 23-04-2009, 23:57:20

Bu sayfada bulunan kavramlar:

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  


Hukuk Blog |  2020 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  AfternicAlanadı satış (Domain alımı) | 

™ Marka tescili, Patent ve Fikri mülkiyet hakları nasıl korunuyor?
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2020 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
♾️ Makine donanım yapı ve yazılım özellikleri nedir?
Hukuki.Net olarak dedicated hosting serveri bilfiil yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN, vmware esx server, hyperv, virtual server (sanal sunucu), Sql express ve cloud hosting teknolojisi kullanmaktadır. Web yazılımı yönünden ise content management (içerik yönetimi) büyük kısmı itibari ile vb olup, wordress ve benzeri çeşitli kodlarla oluşturulan bölümleri de vardır.
Hangi Diller kullanılıyor?
Anadil: 🇹🇷 Türkçe. 🌐 Yabancı dil tercüme: Masaüstü sürümünde geçerli olmak üzere; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Hintçe, Rusça ve Arapça. (Bu yabancı dil çeviri seçenekleri ileride artırılacak olup, bazı internet çeviri yazılımları ile otomatik olarak temin edilmektedir.
Sitenin Webmaster, Hostmaster, Güvenlik Uzmanı, PHP devoloper ve SEO uzmanı kimdir?
👨‍💻 Feyz Pazarbaşı [İstanbul] vd.
® Reklam Alanları ve reklam kodu yerleşimi nasıl yapılıyor?
Yayınlanan lansman ve reklamlar genel olarak Google Adsense gibi internet reklamcılığı konusunda en iyi, en güvenilir kaynaklar ve ajanslar tarafından otomatik olarak (Re'sen) yerleştirilmektedir. Bunların kaynağı Türkiye, Amerika, Ingiltere, Almanya ve çeşitli Avrupa Birliği kökenli kaynak kod ürünleridir. Bunlar içerik olarak günlük döviz ve borsa, forex para kazanma, exim kredileri, internet bankacılığı, banka ve kredi kartı tanıtımları gibi yatırım araçları ve internetten para kazanma teknikleri, hazır ofis kiralama, Sigorta, yabancı dil okulları gibi eğitim tanıtımları, satılık veya kiralık taşınmaz eşyalar ve araç kiralama, ikinci el taşınır mallar, ücretli veya ücretsiz eleman ilanları ile ilgili bilimum bedelli veya bedava reklamlar, rejim, diyet ve özel sağlık sigortası gibi insan sağlığı, tatil ve otel reklamları gibi öğeler içerebilir. Reklam yayıncıları: ads.txt dosyası.
‼️ İtirazi kayıt (çekince) hususları nelerdir?
Bahse konu reklamlar üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmamaktadır. Bu sebep ile özellikle avukat reklamları gibi Avukatlık kanunu vs. mesleki mevzuat tarafından kısıtlanmış, belirli kurallara tabi tutulmuş veya yasaklanmış tanıtımlardan yasal olarak sorumlu değiliz.
📧 İletişim ve reklam başvuru sayfası nerede, muhatap kimdir?
☏ Sitenin 2020 yılı yatırım danışmanı ile irtibat ve reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.