Adalete inanan ve güvenen herkese hayırlı akşamlar dilerim. Bir konuda yönlendirmenizi rica edeceğim. Daha önce açılan konulara baktım ve orada göremedim.

İşyerindeki sekreterimiz bundan 3 sene önce bir tefeciden borç alıyor. Tefeci de bu borcu verirken sekreterimize 2 adet senet kağıdı uzatıyor. Bu iki senedi kendi adına değil de kendisinin vereceği bir şahsın ismi adına yazması gerektiğini söylüyor. Sekreterimiz saf biri ve senetleri hiç tanımadığı bir kişi adına kendi el yazısı ile düzenliyor ve altlarına da göstermelik bir imza atıyor. Tefeci ardından da bu senetlerin arka yüzlerine kendi gerçek ismini ve bilgilerini yazıp ciro etmesini söylüyor. Sekreterimiz bunu da yapıp senetleri tefeciye bırakıp çıkıyor.

Borcun ödeme vadesi gelince de sekreterimiz elinde parası ile tefeciye gidiyor. Fakat tefeci imzaladığı senetlerin birini vereceğini ama diğerini vermek için kendisi ile birlikte olması gerektiğini söylüyor. Bunu yapmazsa da kendisini mahkemeye vereceğini belirtiyor. Bu olay üzerine kavga çıkıyor ve sekreter tefecinin ofisini terk ediyor.

Haliyle tefeci dediğini yapıp senedi işleme koyuyor. Senetlerin üzerinde yer alan ismin gerçek olmadığı ortaya çıkıyor ve arka yüzde senetleri ciro eden kişi ile aynı kişinin yazısı olduğunu bilirkişi belirliyor. Savcılık da resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılıktan sekretere dava açıyor. Sekreterimiz duruşmaya geç kalıyor ve hakkında yakalama kararı çıkıyor.

Ben konuda bugün haberdar oldum ve bir avukat tutması gerektiğini kendisine aktardım. En azından yasal açıdan nasıl bir yol izlenmeli konusunda yönlendirme yapanlar olursa çok sevinirim. Saygılarımla,