Merhabalar 2018 yılında 1 yıldır sözleşmeli erdim ailevi ve psikolojik sorunlar geçirdim bunun üzerine komutanlarım kıta kanaat formu doldurup sözleşmeli er olarak görevini yerine getirmeye askerlik yapmaya uygun değildir diye imzaladılar hastanede psikiyatri doktoruna gittim doktor 45 gün hava değişimi verdi sonrasında birliğim kaydırma birliği olduğu için suriyeye taşındı ve komutanlar bana süre bitiminde oraya gelmemi söylediler ben evden bile çıkamıyordum o sıralar psikolojim alt üsttü özel sebeplerden ve yaşadığım şehirde farklı psikiyatri doktorlarından 2 ay kadar daha rapor alarak geçiştirdim sonrasında el-bab çağırıldım gidecek halim psikolojim yoktu hastanede rapor vermedi birliğine gitmen gerek dedi ve ben o anki psikolojiyle birliğime geri dönmedim sonrasında sözleşmem fesih oldu fazla yatırılan haketmediğim maaşları ödedim 2018 ağustos ayından beri firar durumundayım fakat ne gbtde ne jandarma çevirmesinde bu durum çıkmıyor e-devlet askerlik durumundada aynı şekilde ve ben şuan 1 yıldır sigortasız bir işte beden işçisi olarak çalışıyorum hayatımı yeni yeni düzeltmeye sorunlarımdan kurtulmaya başladım hem ailem hem ben bu durumdan rahatsızım psikolojim eskisi gibi kötü değil hayata iyi bakabiliyorum aldığım raporlarda rahatsızlığım uyum bozukluğuydu firar olduğum günden yana ne polis geldi ne jandarma evime hiçbir mahkeme vs açılmadı bu durum ne olur bunun hakkında bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim 1 sene kadar yaptığım sözleşmeli erlik 3 te 1 i askerlikten sayılıyordu yani 4 ay askerlik yapmış sayılıyordum şimdi askerlik 6 aya düştüğü için 2 ay askerliğim kalmış oluyor fakat bu görev yaptığım süre firar olduğum için yandımı bi hapis cezası alırmıyım ne yapmam gerek eğer yardımcı olursanız bilgisi olanlar çok sevinirim şimdiden teşekkürler.