Merhabalar Abilerim büyüklerim,

Sizlerden çok acil yardım bekliyorum benim için çok önemli yardımlarınızı esirgemezseniz çok sevinirim. Biz bir sitede oturuyoruz site yönetimi 2013 yılında bir karar alıp iskan olmadığı ve yıkım kararı olduğu için sitemizde iskan almak için çalışma yaptı. O yönetimde annem ve babamda vardı başkan yardımcısı olarak. ama 2015 yılında yönetimden ayrıldılar. Her malik gibi bizde 10 bin TL ye yakın para ödedik bu çalışma için ama aradan geçen 5-6 seneye rağmen iskan alınmayınca bizde paramızı geri istedik. Ve birkaç kat maliki ile beraber savcılığa suç duyurusunda bulunduk. O dönem başkan olan ve halen başkanlığı yürüten şahıs bizi mail yoluyla tehdit ederek bu kararda sizinde imzanız var sizde yönetimdeydiniz sizde sorumlu olursunuz diyor. Fakat o dönem alınan kararda hem başkan hemde yönetimden birine iskan paralarının yatırılacağı banka hesabı açma ve bu hesaba para yatırma ve çekme yetkisi verilmiş. Biz bu şahısı savcılığa verince bizimle uğraşmaya başladı. Örneğin evimizin olduğu yere aidat ödememize rağmen hizmet vermiyor ve bunun gibi bir çok detay daha var. Şimdi ben biraz araştırma yaptım ve 2014 yılında bizim sitedeki blokların yıkım kararı 5 seneliğine kaldırılmış. O dönem birileri gelip ölçüm falan yapmıştı ama işin ilginci belediyede görünen ölçüler gerçek ölçüler değil bunu imar barışından yararlanırken fakrettim. Kısacası bloklarda tadilat yapılmış ve küçültülmüş gibi gösterip yıkım kararını kaldırmışlar. Ben bunu cimerden şikayet etmek istiyorum. Böyle bir tadilat olmadığını ve bu blokların hiç bir zaman tadilat görüp küçültülmediğini söyleyeceğim. Çevre ve şehircilik bakanlığına gönderilmek üzere cimerden yazmak istiyorum. Sormak istediğim o dönem 2014 yılında babam da yönetimdeydi bunun bizim için ne gibi sıkıntısı olur ? Ayrıca bu şikayet sonucunda haksız yere 5 yıl yıkım kararınından kaçınıldığı için imar barışı kapsamındaki yapı kayıt belgeleri iptal edilirmi ?