iyi akşamlar

yeni aldıgım evden kiracı diye bildiğim aile evden cıkmıyor. şöyle ki evi aldıgım kişi bana kiracı diye tanısmıstı evin içindekiler fakat sonradan anladım ki bir ortaklıklarının oldugunu ve evde oturan kişi ile tapu sahibi evi ortaklasa almıslar fakat tapuda tek bir kişinin yetkisi var

ve ben bu tapu sahibinden bu evi aldım daha sonrasında kiracı diye bildiğim kişiye avukat aracılgıyla ihtarname cektin kira ücreti su kadardır bu bu hesaba yatırın diye daha sonrasında evde oturan aile 2 ay boyunca kirayı yatırmadı ( daha önce yapılmıs herhangi bir kira sözleşmesi yok eski ev sahibinden kalan ) ve bu iki aydan sonra icra takibi ve tahliye davası açmaya karar verdik ve açtık ve bize karsı itiraz dilekçesi yazmıs (ben evde kiracı değilim hak sahibiyim diye fakat tapuda herhangi bi imzası ismi yok )

bunun üzerinde bende tapu sahibi olduğum evin elektrik doğalgazını kendi üstüme alma kararı aldım ve kendi üstüme aldıktan sonra kapattırıcam (bunun kanunda bir karsılıgı var mı )

benim bu zamandan sonra ne gibi bir işlemler yapmam gerektirğini anlatırsanız cok teşekküer ederim ..