78 yaşındayım, eşim ile birlikte 20 gün için Mersin'deki Kızım ve torunlarımı ziyarete gitmiştim, Alzhimer tedavisi görüyorum, ayrıca boyun ve bel fıtığı acısı, bağırsak ve prostat sorunlarım ile uğraşıyorum, eşim de 72 yaşında şeker ve tansiyon hastası.
Giderken tüm raporlu ilaçlarımızı sadece 20 gün kalacağımız için sayarak yanımızda götürmüştük bu nedenle Mersin Villa otobüs biletimizi hem zamanında yetişebilmek hemde otobüste daha rahat yolculuk yapabilmek için 14 gün önceden biletlerimizi satın almıştık, günü geldi otobüs hareket ettikten sonra bizi Eskişehir'e götürmeyeceklerini, Ankara'da başka bir otobüse aktarma yapacaklarını söylediler.
Şoke olmuştuk, Biletlerimizde Eskişehir yazılı idi, bu demektir ki bu otobüs bizi Eskişehir'e kadar götürmeyi taahhüt ediyordu oysa bize önceden söyleseydiler bu otobüsü tercih etmeyecektik,
Ankara otobüs terminalinde ellerimizde valizlerimiz ve 3 ayrı çanta ile tutmayan ayaklarımızla 3 kat o dik merdivenlerden bu yaşta ıhlaya tıslaya tutmayan ayaklarımızla çıkmak çok zahmetli oldu. sonunda Eskişehir'den geçen bir Kütahya otobüsünde bize yer buldular, ve evimize gelebildik.
Bu otobüs firması, bizi aptal yerine koydu, biletlerimize Eskişehir yazdıkları halde bizi Ankara'da indirerek başka bir otobüse devrettiler, sizce bu yasal mı ? yapabileceğimiz hiç bir şey yok mu ?
Ben öyle sanıyordum ki, bu otobüs yoluna devam edemeyecek kadar arızalanır veya devam etmesine engel zaruri bir durum hasıl olur, o zaman yolcusunu başka bir araçla taahhüt ettiği yere ulaştırır.
Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz, bize bu yaşta ızdırap çektirmeye hakları var mı ?
Bu konudaki yardım ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.