Merhabalar. Emlak Konut’un İstanbul’daki projelerinden birinden bir daire aldık. 2015 Ağustos ayında sözleşme imzaladık ve aylık ödemelerimiz o tarihte başladı. 2019/Nisan ayında daire teslim edildi. Şu anda halen boş. Ocak ayının ilk haftasındaki 2 günlük fırtına sonrasında daireyi kontrole gittim ve dışarıya bakan tüm cephenin su almış olduğunu gördüm. Daha önce de bazı sorunlar olmuş ve müteahhit firma elinden geldiği ölçüde sorunları gidermeye çalışmıştı. Ancak duvarların su alması kabul edilebilir bir durum değil. Tamir edilmesi için de binanın komple (24 kat) mantolamasının değiştirilmesi gerekiyor ve değiştirilse bile en erken yazın yapılacağı söyleniyor. Doğal olarak sızdırıp sızdırmadığını öğrenmek için de önümüzdeki kışı beklemek gerekiyor. Pazardan alınan birkıyafet ya da ne bileyim 3 kuruşluk birşey de değil ki sineye çekelim. 2015 Ağustos liste fiyatı 448 bin TL idi ve vade farklı tutarın yaklaşık %70’i ödenmiş durumda şu anda... Öğrenmek istediğim; ben bu sözleşmeden dönersem (%2 tazminat ödeyip dönebileceğimi söylüyor EKGYO ve sözleşmede de aynı hüküm var) ödemiş olduğum tutarın iadesini talep etmem halinde yasal faiz ya da emlak konutun alacaklarına uygulamış olduğu gecikme faizi oranı üzerinden bir oran ile alabilme imkanım var mı? Teşekkürler...
Dışarıya bakan tüm cephe fotoğraftaki gibi...