Merhabalar;

istanbul izmir otoyolunda arazim acele kamulaştırma yolu ile kamulaştırılıp aramızda anlaşma sağlanamadığı için bir miktar ödeme tarafımıza yatırıldı.
daha sonra asliye hukukda devam eden acele kamulatırma davası keşifler sonrasında bir miktar daha ödeme taktir edildi fakat yatırılmadı.

karayolları 3 duruşma bu ödemeyi yapmadı ve 58 celse sonucunda ; Davacı tarafça dava şartı niteliğindeki kamulaştırma bedelinin yatırılmaması nedeniyle davanın USULDEN REDDİNE karar verildi kısacası dava sonlandı.

Avukatımız ile farklı şehirlerde olduğumuz için iletişim sorunu yaşıyoruz ve ben onun soylediklerini teyit maksadıyda buraya yazıyorum.

Kendisi derki kamulaştırmasız el atma davası açacağız.kamulaştırmanın yapıldığı alanda elimizde yüksek rakamdan kamulaştırma emsal fiyatlar var bu fiyat üzerinden ödeme talep edeceğiz.

otoyol viyadükleri arazimizden geçmekde. Kamulaştırma usulden red edildiği için YOLU KAPATACAĞIZ dedi.BU MÜMKÜN MÜ? Anlaşma yoluna gitmezler ise yolu dava sonuçlanana kadar kapatacağımızı iletti..

bu konuda bilgisi olan hukukçulardan bilgi rica eder işlerinizde kolaylıklar dilerim.