Merhabalar,

Son zamanlarda eminim herkesin en büyük sorunu haline gelen bir durum bu. Kurların etkisi ile bir çok tüketici mağdur oluyor / ediliyor. Bir tanesi de benim başıma gelid LG'den 2017 yılında almış olduğum çamaşır makinemiz 2 yıl içerinde aynı arızayı 3 kez yaptı. Bizde Haklı olarak değişim talebinde bulunduk. Firma once değişim onayı verdi. Sonrasında eş değeri yok diyerek para iadesi yapma kararı verdi. Ben makineyi 2500TL civarlarına aldım. Ancak aynı makinenin eşdeğerleri ve benzerleri artık 4500 - 5000TL civarlarına satılıyor. Onlarda bu durumun gayet farkında yerine yeni cihaz vermek yerine para iadesi ile mağduriyetimizi 2'ye katlamış oluyorlar.

Müşteri Hizmetlerini arıyorum diyorum eşdeğer makine hiç mi yok. Diyorlar yok. O zaman bir üstünü verin diyorum onada yok diyorlar. E şuan mağazalarda hiçmi ürün satmıyorsunuz diyorum. Satış stokları bu kısmın stokları farklı diyorlar bu seferde.

Bu çifte mağduriyeti gidermenin (zarar etmeden) hiçbir yolu yok mudur? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.