Sayın Üyeler,

60 dairelik bir sitede kat maliki olarak oturuyorum.
Ocak ayı ortasında ilk genel kurul toplantısında salt çoğunluk yakalanamadığından dolayı ikinci toplantıda Genel Kurulda yönetim seçilmiş.

Genel Kurulda oy çokluğuyla (muhtemelen 10-12 oy) site bahçesinde bulunan 2 Çam ağacının kesilmesini onaylamışlar.
Nedenide Manzarayı bozmasıymış, burada anlamadığım bu Ağaçların birisi benim camımın önünde başka kimsenin önünde değil, beni rahatsız etmiyorsa kimi rahatsız ediyormuş acaba. Burada tahminim daha doğrusu alttaki Otoparktaki araçlara Çam Iğnelerinin düşmesi gibi geliyor.
Böyle saçma sapan bahanelerle 20 yıllık 2 adet güzelim Çam Ağacı kesilirmi hiç, içim acıdı.

Ayrıca bu karar hiçbir şekilde diğer kat maliklerine yani bize ne tebliğ edildi nede Apartman girişindeki Camekana seçim ve karar bildirimleri asıldı.

Şimdi büyük bir şokla bugün 2 adet yaklaşık 20 yıllık Çam Ağaçlarının kesildiğini gördüm.
Yöneticiyi aradığımda bunu Genel Kurulda oy çokluğuyla alındığını bildirdi.
Maalesef iş işten çoktan geçmişti yoksa bende konuya şerh koyar diğer Sakinlerinde yorumunun alınmasını talep ederdim.
Kesim için izin alınıp alınmadığınıda bilmiyorum ama peşini bırakmayacağım.

Size olan sorum, bu tür ortak alanda bulunan Ağaçları Genel Kurul kararıyla kesilebilirmi?
Bu durumda yani Genel Kurulda olabilecek 10 kişi 60 paydaş olan bir Site hakkında bu tür ortak alan kararı alabilirmi?
Bu tür kararlar için Site sakinlerinin Salt çoğunluğu (60 Dairenin yarısının fazlası) veyahut oybirliği gerekmezmi?

Böyle bir durum varsa eğer Site Yönetimine dava açıp şikayetçi olacağım.

Yardımınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla,