motor kurye olarak görev yapmaktaydım. mesai dışında ve kendi şahsi aracımla Jandarma ekipleri tarafından 6 ay süreyle ehliyetime el koyulmuştur. iş yerine ihtarname ile bildirim yaptım. Bana, gönderdikleri fesih kağıdını 25/3 maddesi ile işime son verildiği bir yazıyı imzalamam gerektiğini ve imzaladığım taktirde tazminatımın hesabıma yatırılacagını söylediler. 27 Kodu ile (ZORUNLU NEDENLER VE TUTUKLULUK) işten çıkışım verildiğini öğrendim ancak herhangi bir tutukluluk asla söz konusu değildir, alkollü araç kullanmam sebebi ile ehliyetime el konulmuştur sadece. Bu durum itibarımıda düşürmektedir çünkü adli sicilimi bozacak birşey asla yaşanmamıştır. 15.01.2020 tarihinde İŞKUR kurumuna işsizlik maaşı için başvuruda bulundum ancak 08.01.2020 tarihinde iş almaya hazır olmama gerekcesiyle kesilmiştir diye red mesajı gelmiştir. İŞKUR kurumuna tekrardan müracaat ettiğimde ise 27 kodu ile çıkarıldığınız için işsizlik ödeneğinin yapılamayacağını, iş yerine bir dilekçe götürüp 23 kodu ile çıkışımın yapılacağı koşulunda yatırılacağını söylediler. Ancak iş yeri değişiklik yapamayacaklarını söylemişlerdir ve yetkili kişiye ulaşamıyorum. Nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum