Merhaba ben 2 yıl önce Ukrayna'da yaklaşık 2 yıl yaşadım vizesiz , kaçak yaşadım..ordaki polisler karışmıyordu..neyse 2 yıl önce Ailemin ısrarı ile geri dönüş yapmak zorunda kaldım.çıkışta uçak kalkmak üzereydi son anda yetiştim deport cezasını ödemedim öyle kaldı.haliyle 5 yıl deport yedik.baktım Türkiyede yaşam bana göre değil ,psikolojim iyice bozuldu burdaki hayat tarzı bana göre değil..neyse tekrar 4 ay önce Ukraynaya gitmeye karar verdim internetten aracı bir şirket buldum Odessa da ofisi vardı deportumu kaldırabileceğini söyledi 1000 dolar hizmet ücreti istedi , yarısını orda tanıdığı üst düzey polislere rüşvet vereceğini , korkmamam gerektiğini benim işimi halledeceğini , birde çalışma izni çıkaracağını falan söyledi , bende inandım..Odessa ya uçtum beni içeri almadılar deport ettiler..Acentadaki eleman hiç birşey yapamadı ,beceremedi, deport cezamı kaldıramadı..

şimdi ben birşey sormak istiyorum , Ukraynalı bir kızla Türkiye de evlilik yapsam , elçilikten D-tipi vize çıkıp Ukraynaya yerleşebilirmiyim,uluslar arası hukuk bu konuda ne diyor ? iki evli çifti ayırmaya hakları var mı ? Ukraynalı kız doğal olarak Ukrayna vatandaşı kocasını ülkeye sokmamaya hakları var mı ? bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum..