Merhaba,
10 Kasım'da sipariş verdiğim bir TV siparişi bir türlü sevk edilmediği için 20 Aralık'da siparişimi iptal ettirdim. 10 iş günü içerisinde iadenin yapılacağını belirttiler. Ödemeyi EFT ile yapmış olduğum için para iadesini de EFT ile yapacaklarını belirttiler.
Ancak bugün 19. iş günü doluyor. Bir çok defa aradım. Muhasebe yoğun mutlaka paranız yatacaktır ama bir zaman veremiyoruz diyorlar. Son görüşmemi, ses kaydı almak ve sosyal medyada paylaşabilmek üzere izin alarak kaydettim.
Şimdi ben bu problemim ile ilgili (2200TL lik alışveriş) Tüketici hakem heyetine gitmem gerekmiyordur diye düşünüyorum. Ortada karar verilecek bir şey yok çünkü zaten para iadesi yapacaklarını belirtiyorlar.
Merak ettiğim nokta şu. Bir avukata gidip paramı icra yoluyla almam mümkün müdür? Süreci daha çok uzatacak olsa bile umrumda değil. Hem avukat hem icra işlemleriyle ilgili masraflarda onlara kalacak ve ben uğraşmadan paramı tam alabileceksem (Hatta mümkünse yasal faizi ile) bu yola gitmek istiyorum. Vereyim avukata her gün böyle sinir olup beklemektense bir yıl sonra faiziyle alayım paramı daha iyi.
Konu hakkında görüşlerinizi alabilir miyim?

Teşekkürler.